AnasayfaGenel › Sosyal Medya Yönetimi İçin Kullanılan Araçlar

Sosyal Medya Yönetimi İçin Kullanılan Araçlar

Günümüzde dünyanın dört bir yanından hemen hemen herkesin bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Sosyal medya hesapları web site sahipleri için oldukça büyük bir avantajdır. Web site sahiplerinin sitelerinin reklamını yapmak için sosyal medyayı değerlendirmelidirler. Sosyal medya yönetimi doğru olduğu  taktirde web sitelerinin reklamını yapar ve sitelerin büyümesinde büyük bir önem taşır. Bu reklamlar sayesinde web sitenizin hedef kitlesine çok rahat ulaşabilirsiniz. Birçok büyük firma reklam için sosyal medyayı tercih etmektedir. Siz de web sitenizin rakiplerini sosyal medya üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Sosyal medyadan anlamayan site sahipleri sosyal medya uzmanları ile bir araya gelmelidirler.

Sosyal medya analiz araçları

Buzzsumo

Sosyal medya da popüler olan tüm konuları bu araç ile kolaylıkla tespit edebilirsiniz.  Buzzusumo sosyal medyayı kullanan rakip sitelerin kelime analizleri ve yaptıkları paylaşımları kullanıcılarına mail atmaktadır.

Buffer

Sosyal medya sitelerinde bulunan tüm hesaplarınızı bu araç sayesinde tek kaleden yönetme şansına sahipsiniz. Buffer zamanlama özelliği sayesinde paylaşımlarınız zamana yayarak yayınlaya bilirsiniz.

Hootsuite

Sosyal medya üzerinde sizin için yazılan ya da sizin yazdıklarınızı analiz ederek size sunan sistem de Buffer gibi tüm hesapları bir kaleden yönetmeye yarar.

SproutSocial

Daha çok firmaların kullandığı SproutSocial çok güçlü bir raporlama sistemine sahiptir. Analiz konusunda da firmalar için en iyisini yapar.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>