AnasayfaBilgisayar › Steam’de Windows 8 kullanım yaygınlığı artmaya devam ediyor

Steam’de Windows 8 kullanım yaygınlığı artmaya devam ediyor

2013020410394935672

Tüm dünya genelinde teknolojinin özellikle milenyum olarak adlandırılan 2000 senesinden sonra yaşanan büyük bir hızdaki gelişme ile teknoloji tamamen bireysel kullanıcıya hitap edebilecek niteliklere sahip olabilmiştir. Tüm dünya genelinde büyük bir hız ile gelişmekte olan teknolojinin geride bırakamadığı alt edemediği tek yazılım olma özelliğine sahip olan Windows Xp olarak görülmektedir.

Teknolojiyi tam anlamı ile tüm dünya genelinde normal ve bireysel kullanıcıya odaklayan Windows XP, Microsoft firmasının en başarılı ürünlerinden bir tanesidir. Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu işletim sistemi tüm dünya genelinde en yaygın olarak ve en çok kullanılmakta olan işletim sistemi yazılım konumundadır. Tüm dünya genelinde teknoloji konusunda yaşanmakta olan büyük bir hızdaki gelişmeler ve yeniliklere ayak uydurabilmek ve ona uyum sağlayabilmek amacı ile Microsoft firması da bu başarılı yazılım olan Windows XP işletim sisteminin daha farklı ve daha teknolojik versiyonlarını piyasaya sürmüştür.

Ancak Microsoft firmasının piyasaya sürmüş olduğu bu daha yüksek teknolojiye uyum sağlayan işletim sistemleri Windows XP işletim sistemini tamamen yok edememiştir ve tüm dünya genelinde halen yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Microsoft firmasının güncellemeyi ve desteklemeyi tamamen kesmesine karşın halen bu başarısını günümüzde de sürdürmeye devam etmektedir.

Yapılan tüm çalışmalar ve yeniliklere rağmen tüm dünya genelinde büyük bir direniş göstermekte olan Windows XP işletim sistemi tüm dünya genelindeki bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevaplar sunabilmektedir.

Microsoft firmasının tüm teknolojisi ile bir türlü alt edemediği Windows XP işletim sistemi hakkında tüm dünya genelinde yayılan haberlere ve gelişmelere göre başarılı olmaya oldukça yakın olduğu tahmin edilmektedir.

Valve firmasının Steam kullanıcıları arasında düzenlemekte olduğu anketin geçen ay açıklanan sonuçlarına ortaya çıkan tabloya göre Windows 8 işletim sisteminin Windows Vista işletim sistemine yaklaşmakta olduğu meydana çıkmıştır. Geçen birkaç önce yapılan güncellemeye göre Windows 8 işletim sisteminin Windows Vista işletim sistemini geçerek Windows XP işletim sistemine kullanım yaygınlığı açısından bir hayli yaklaştığı gözlemlenmektedir.

Microsoft firmasının piyasaya en son sürmüş olduğu en güncel işletim sistemi olan Windows 8, yakalamış olduğu bu büyük yayılma hızını sürdürmeye devam ederse en kısa süre içerisinde Windows XP işletim sistemini tahtından edecek gibi görünmektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Bence Windows 8 Daha Bitmedi Çok eksiği Var Win 7 Yi Daha Yeni Oturttular Sistemini 8 Çıktı Kaliteli Bi Sürüm Değil Bence…

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>