AnasayfaGenel › Turkcell Ne Zaman Kuruldu

Turkcell Ne Zaman Kuruldu

turkcell ne zaman kuruldu

Türkiye’nin en büyük telekominikasyon şirketlerinden birisi olan Turkcell çalışma hayatına 1994 yılının Şubat ayında başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı ile 25 yıl süreli iletişim kontratı imzalamıştır. Bu anlaşmanın ardından operasyon kapsamını durmaksızın genişleten, hizmetini yeni teknoloji sistemleri ile daha da iyi hale getiren Turkcell şu anda da en hızlı mobil internete ve ses iletimine sahiptir.

Turkcell kuruluş tarihinden bu yana birçok bölgede yapmış olduğu yatırım faaliyetleri ile gündeme gelmiştir, bu bölgelerden bazıları:

  • Azerbaycan
  • Georgia
  • Moldova
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’dir.

KKTC faaliyetlerinin tamamı Turkcell tarafından yürütülürken diğer ülkedekiler çeşitli ortaklık ve bağlı kuruluşlarla sürdürülmektedir.

Tamamen yerli sermaye ile kurulan Turkcell her şart ve zaman altında ülkemize çeşitli teknolojik inovasyonları getirebilmek için çaba göstermiştir. Türkiye’de ve dünyada meydana çıkarmış olduğu yenilikler ile adından sıkça söz ettiren Turkcell, milyonlarca kullanıcısının hayatını kolaylaştırır, ulaşımdan kaynaklanana vakit kayıplarını yok eder ve de bilgiye kolay erişim için nerede olursanız olun kesintisiz internet bağlantısı sağlar.

Ülkemizdeki en hızlı 3G bağlantı hızına sahip olan Turkcell bu özelliği ile iş dünyasında en çok tercih edilen telekominikasyon firmalarından birisidir, çünkü iş üretkenliği için çalışanlar her daim internet bağlantısına sahip olabilmeliler.

Bu ve benzeri ihtiyaçları karşılayabilmek isteyen Turkcell ise “ Turkcell EDGE ”, “ Turkcell Connect ” gibi bağlantı hizmetleri sunmuştur.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>