Anasayfainternet › Twitter Ne Zaman Kuruldu ve Kim Kurdu

Twitter Ne Zaman Kuruldu ve Kim Kurdu

twitter-nedir-twitter-ne-zaman-kuruldu

Twitter nedir

Twitter tamamen ücretsiz bir kişisel blog ve sosyal ağ servisidir. Twitter üyelerine takip ettiği kişilerin en son güncellemelerinden kolayca haberdar olma imkanı sağlar. Tüm IOS, Android ve de web gibi tüm platformlarda sorunsuzca kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde istediğiniz kişinin tweet’lerine istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

www.twitter.com bağlantısından ana sayfasına ulaşabilecek olduğunuz bu uygulama sayesinde sizi ilgilendiren şeyleri ücretsiz olarak cep telefonunuza kısa mesaj ile de alabilirsiniz.

twitter ne zaman kuruldu

 

Twitter ne zaman kuruldu

140 karakter ile güncellemelerde bulunma imkanı sağlayan twitter, ilk yılında çok küçük bir kullanıcı grubu ile işe başlamasına rağmen şu an 7. Yılı ile birlikte toplam 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

Odea şirket çalışanlarının arasından fikir olarak ilk 2006 altı yılında çıkan Twitter tarihinde bir çok önemli olay barındırmaktadır.

Biz Stone geliştirici ekibi ve Jack Dorsey tarafından kurulup, yıllar içerisinde günümüzdeki halini alan platformda atılan ilk tweet ise Jack Dorsey taradından “just setting up my twttr” 21 mart 2006 tarihinde atılmıştır.

Kurulumunun bitirilip, çeşitli eksiklerinin tamamlanmasının ardından ismini duyurabilmek için “ SXSW ” isimli interaktif web yarışmasına katılan twitter birincilik ödülünü alır ve tüm dünyadan kullanıcıları 3 katına çıkar.

Global olarak devlet başkanlarının ve de ünlülerin katılmasıyla da popülerliği şimdiki boyutuna ulaşmıştır. Kısa bir zaman önce de platform içerisinde almış olduğu reklamlar ile yakın gelecekte 11 milyar dolarlık bir firma olmayı planlamakta.

twitter nedir

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>