AnasayfaBilgisayar › Ultrabook Konsepti Gelişimini Sürdürüyor

Ultrabook Konsepti Gelişimini Sürdürüyor

ultrabook

Tüm dünya genelinde teknolojinin bu denli hızlı gelişimi ile bilgisayar olanakları oldukça değişim göstermektedir. Eski tarihlerde yapılan ilk bilgisayar tonlarca ağırlığındaydı ancak büyük bir hız ile gelişen teknoloji sayesinde insanlar bilgisayarları masaüstüne sonra dizüstüne sonra avuç içine sığacak boyutlara kadar getirmiştir.

Ancak gelişen teknoloji insanların farklı niteliklere sahip farklı ebatlarda ve özelliklerde bilgisayar teknolojisi geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Tüm dünya genelinde gelişen teknoloji her gelişim ile sağlamış olduğu olanaklar ve insanların hayal gücü teknolojini bugün gelmiş olduğu noktaya ve geleceğin teknolojisine büyük bir hız ile ilerlemektedir.

Dizüstü bilgisayar teknolojisinde yaşanan gelişmeler Ultrabook konseptini geliştirmektedir. Ultrabook modelleri niteliklerini geliştirmeye devam etmektedir. Ekran boyutları ve kapasiteleri büyüyen cihazlar artık daha üstün kabiliyetlere ulaşmıştır. Tüm dünya genelinde faaliyetlerini sürdürmekte olan teknoloji devi Intel tarafından geliştirilmekte olan, ince, şık ve yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar olarak bilinen Ultrabook modelleri gün geçtikçe gelişimini sürdürmektedir. Ekran boyutları 14 ve 15.1 inç’e kadar çıkmakta olan bu yeni nesil ürünler artık harici ekran kartı seçeneğine de sahip olabilmektedirler.

Hem Ultrabook hem de farklı niteliklere sahip hibrit bilgisayarlar üretmekte olan teknoloji devi Toshiba firmasının da bu alanda yeni modelleri bulunmaktadır. Farklı zevk ve beklentilere hitap etmekte olan bu modellerinin nitelikleri insanların bilgisayarlardan beklentileri ve ihtiyaçları hakkında çok farklı çözüm olanakları sunmaktadır.

Intel tarafından geliştirilmiş olan Ultrabook belirli kuralları olan konsept sahibi yeni dizüstü modelleridir. Ultrabook bilgisayarlar İntel tarafından belirli kuralları olan ve her firma tarafından üretilemeyen cihaz tipleridir. İntel firması bu konuda o kadar katı kurallar belirlemişlerdir ki cihazları bu kurallara uygun olmayan cihazların başka teknoloji firmaları tarafından üretilmesi olanak dahilindedir.

Ultrabook bilgisayarlar teknolojisi, genel olarak performans üzerine kurulmuş cihaz modelleridir. İntel firmasının ikinci nesil Core işlemcilerini kullanmakta olan ve uzun batarya ömürlerine sahip yine İntel tarafından geliştirilmiş olan İntel Graphics Media Accelerator ve harici bir ekran kartına sahip cihaz modelleridir. İntel firmasının kendi geliştirmiş olduğu İntel Graphics çip ile bilgisayar fazla GPU görevi istemediği durumlarda kullanarak kullanıcının daha uzun batarya ömrü elde etmelerine olanak sağlamaktadır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>