AnasayfaSeo › Web Siteme Nasıl Hit Çekerim

Web Siteme Nasıl Hit Çekerim

hit nasıl arttırılır

Uzun bir aradan sonra bir seo yazısıyla gele beraberiz. Bu yazı size daha önce yazmış olduğum “Seo Nasıl Yapılır” yazısının devamı niteliğinde sayılabilir. Çünkü Seo kavramı o kadar büyük bir kavram ki, tek bir yazıya sığdırılması mümkün değil.

Hit Nasıl Arttırılır

Hittin, Seo açısından önemini bilmeyen yoktur. Peki sitenin hiti nasıl artırılır? Aslına bakarsanız, bu konuda sizlere sadece ipuçları verebilirim. Çünkü illegal yolları öğrenirseniz Google amca muhakkak bir gün bunları fark eder ve sitenize gereken önemi vermez. İlk olarak sizlere herkesin bildiği mantıklı kuralları madde madde vereceğim. Sonrasında bazı özel ipuçları paylaşacağım. İlk olarak;

  • Sitenize muhakkak her gün bir makale ekleyin ki Google amca ve diğer arama motorları güncel olduğunuzu görsün.
  • Sitenize eklediğiniz makaleler mutlaka güncel olsun. Yani, o siteden bu siteden kopyala yapıştır yapmayın. Arama motorları bunu hemen anlıyor.
  • Geçmişteki yazılarınızı güncel tutun. Mesela, 2014 yılında açtınız AÖF konusu için 2015 yılında yeni bir konu açmayın. 2014 yılında açmış olduğunuz konuyu güncelleyin. Bu sayede konunuz arama motorları sıralamasında yükselecektir.
  • Sosyal ağlara önem verin. Sitenizin Facebook, Twitter ve Google plus gibi ağlarda mutlaka bir hesabı olsun ve yazılarınızı kaynak linkle beraber buralarda yayınlayın.

Siteye Nasıl Hit Kazandırılır

Gelelim bazı özel hit kazandıracak ipuçlarına;

  • Yayınlanacak makaleleri güncel konulardan seçin.
  • Nedir, Kimdir, Ne zaman kuruldu gibi konulara önem verin.
  • Unutmayın anlık konuları ilk siz yakalarsanız siteniz büyük hit toplar.
  • Değişmeyecek, stabil konuları mümkün olduğu kadar sitenize eklemeye çalışın. (Örnek vermek gerekirse Türksat uydu kodları öylesine açılan bir konuymuş gibi görünüyordu ama Türksat uydu kodlarını değiştirince bir anda bu yazıyı sitesine eklemiş kişiler çok büyük hitler kazandı.)

Şimdilik aklımda olanlar bu kadar. Farklı şeyler aklıma geldikçe bu yazıma eklemeler yapacağım. Yorumlarınızı bekliyorum.

siteye nasıl hit kazandırılır

siteye nasıl hit kazandırılır

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Teşekkürler eline sağlık. Gayet sade ve basit anlatmışsınız

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>