Anasayfainternet › Webmaster Tools Nedir?

Webmaster Tools Nedir?

Google webmaster tools (search Console) kendilerine ait internet siteleri olan kişilerin sahip oldukları webmasterlerin yani site yöneticilerinin siteleri hakkında birçok şeyi kontrol etmeleri ve bir yandan da yürütmeleri için kullanılmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan bir araç olmaktadır.

Webmaster Tools Ne İşe Yarar?

Site yöneticileri için birçok farklı avantajları bulunmaktadır. Webmaster tools ne işe yaradığı incelenecek olur ise;

  • Yöneticilerin sahip oldukları internet sitelerine gelen back linkleri ve sayılarını kendi sitesinden dışarıya doğru verilen bağlantıların kendisini ve bunların sayısını gösterir.
  • İnternet sitelerinin google arama motoru kısımlarındaki dizin durumlarını, kaç adet bağlantıların bu duruma eklendiğini ayrıntısı ile göstermektedir.
  • Mobil kullanabilirlik konusunda da detaylı bir şekilde bilgi verilmesini sağlamakta.
  • Daha çok kısa süre önce kullanıma koyulmuş olan google AMP teknolojisi içerisinde yer alan hataları ve bunlara uygun çözümleri hakkında yardımcı olmaktadır.
  • Eğer sizler google dizini içerisinde herhangi bir şeyin görünmesini istemiyor ya da bir süre kalkmasını istiyor iseniz bu konuda yardımcı olur.
  • Google gibi getir araçlarının olması sayesinde kişilerin internet sitelerinde yer alan herhangi farklı sayfaların google botları tarafından nasıl farklı bir görünüme sahip olduğu gözlenebilecek kod gösterimi yapılır.
  • Aynı eş değer zaman içerisinde bu araç ile index almamış olan sayfaların rahat bir şekilde index almasını sağlayacaktır.
  • Site haritaları içerisinde sayfalara kaç adet link gönderildiğinin gösterimleri sağlanacaktır.
  • Sitelere ait olan haritaların ve robots.txt konusunda dosyalarının eklenmesine de yardımcı olacaklardır.
  • Webmaster tools, Kişilerin kendilerine ait olan sitelerde herhangi bir güvenlik sorunu olup olmadığı hakkında bilgi verilmesini sağlar gibi birçok farklı avantajları ve sundukları ile yöneticilere yardımcı olmaktadır.
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>