AnasayfaMobil Uygulama › Whatsapp Messenger

Whatsapp Messenger

whatsapp-messenger-nedir

whatsapp-messenger-nedir

Whatsapp Messenger Nedir

Whatsapp Messenger, günümüzde dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 2010 yılında piyasaya sürülen Whatsapp uygulaması internet aracılığı ile ücretsiz olarak mesajlaşma imkanı sağladığı için kısa zamanda çok büyük bir popülarite kazanmıştır. Biran Acton ve Jan Koum adlı iki eski Yahoo! Çalışanı tarafından geliştirilen Whatsapp 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. Şu anda Whatsapp Messenger dünyanın en çok kullanıcısı bulunan siber hizmetlerinden biridir. Android, Blackberry, iPhone, Nokia ve Windows Phone’larla uyumlu çalışan Whatsapp Messenger, tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

whatsapp-messenger-nasıl-kurulur

whatsapp-messenger-nasıl-kurulur

Whatsapp Messenger Özellikleri

Whatsapp Messenger kullanımı çok kolay bir uygulamadır. Uygulamayı açtığımızda telefon numaramızı girerek kayıt olabiliyoruz. Whatsapp Messenger, rehberimizde bulunan numaraları kontrol ederek Whatsapp kullanıcısı olan arkadaşlarımızı tespit ederek yeni bir Whatsapp Kişileri listesi oluşturuyor. Uygulamada herkesin bir profil resmi mevcut. Profil resmimizi istediğimiz gibi galeriden seçebiliyoruz. Son görülme özelliği ile karşımızdaki kişinin en son ne zaman Whatsapp Messenger uygulamasında çevrimiçi olduğunu görebiliyoruz. Bir diğer özellik ise mesajlarımızın yanındaki durum bildiren tik işaretleri. Eğer mesajımızın yanında iki tik işareti var ise bu mesajımızın karşımızdaki kişiye ulaştığını gösterir. Eğer tik işaretleri maviye dönüşmüş ise bu mesajlarımızın okunduğu anlamına gelmektedir. Eğer karşınızdaki insanların sizin bu gibi bilgilerinize erişmesini istemiyorsanız, ayarlar menüsünden bu özellikleri kapatabilirsiniz. Tabiki bu özellikleri kapattığınız zaman siz de karşınızdaki insanların son görülme ve okundu bilgisine erişemezsiniz. Whatsapp arkadaşlarınızı toplayarak sohbet grupları oluşturabilirsiniz. Whatsapp Grupları çok işlevsel olabiliyor. Kısa sürede bilgi paylaşımı ve organizasyon yapmak için çok kullanışlı bir işlev. Whatsapp uygulamasının en güzel yanlarından biri ise medya paylaşımı. Whatsapp Messenger ile fotoğraf, müzik, ses kaydı gibi medya ögelerini paylaşabilirsiniz. Kısa süre önce gelen bir güncelleme ile artık belge özelliği taşıyan Word, Excel dosyalarını da Whatsapp Aracılığı ile paylaşabiliyoruz. Ayrıca Whatsapp Messenger’a, web.whatsapp.com sitesi ile bilgisayardan da erişilebilir.

whatsapp-messenger

whatsapp-messenger

Whatsapp Messenger Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Messenger, yaşlı genç herkesin kullanabileceği bir uygulamadır. Whatsapp kişileri listesinden sohbet etmek istediğimiz kişiyi seçerek mesajlaşabiliriz.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>