AnasayfaBilgisayar › Windows 10 Ayak Seslerini Duyurdu

Windows 10 Ayak Seslerini Duyurdu

Teknolojinin öncüsü Microsoft her zamanki gibi bizi şaşırtmaya devam ediyor. Geçen günlerde yeni nesil işletim sistemi Windows 10 gelişini, Amerika Birleşik devletlerinin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde yaptığı etkinlikte bir açıklamayla duyuldu. Daha önceden, şirketin içinde çalışan köstebeklerin duyurduğu, bu sistemin Windows 9 olacağına dair söylentileri çıkartanları da ters köşeye yatırmış oldu. Tabi sadece bu yüzden mi Windows 9’u atlayıp Windows 10 ‘na geçtiler, oda tartışılabilir. Windows 9’la alakalı ilerleyen zamanlarda bize bir süpriz daha yapabilir Microsoft.

Micrasoft yöneticilerinden Myerson, Windows 10 için baya iddialı konuşuyor. Hatta “Şu zamana kadar gelmiş en geniş kapsamlı platformumuz” diyecek kadar.

Gelelim Windows 10 bize ne yenilikler getirecek. Tabi ki Microsoft‘un bu yeni nesil işletim sistemi bize isim değişikliğinden daha fazlasını sunuyor. Ama şu anda bunlarla ilgili net bir bilgi vermiyorlar. Aşağıda da size yayınlayacağım tanıtım videosunda gördüğümüz kadarıyla Windows 10, Windows 7’nin arayüzüne benzer bir arayüz kullandığını söyleyebiliriz. Şimdi size biraz gördüğümüz özelliklerden madde madde bahsedelim.

windows 10

Bizim videodan gördüğümüz bir kaç Windows 10 özellikleri;

  • Videoda da görebileceğiniz gibi daha geniş kullanışlı ve göze hoş gelen Başlat menüsü.
  • Tabi ki biz WebMaster’lerin ve Bilgisayarını iş için kullananların en çok istediği Sanal masa üstü.
  • Pencereler arası ulaşımda kullandımız Alt+Tab tuşunun daha pratik hali Yeni Görev Görüntüleme Sistemi.
  • Son olarak ta daha çok geliştirilmiş Uygulama Tutturma Fonksiyonu.

Bu saydıklarım bizim sadece alt taraftaki video da görebildiklerimiz. “Windows 10 ne zaman çıkacak” sorusuna şu an net bir cevap yok ama Micrasoft tahmini olarak, 2015 ilk baharından önce olmayacağını da belirtiyorlar.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] Apple Micrasoft gibi bir süpriz yapmazsa. Bilindiği gibi  Micrasoft, Windows 9’u atlayıp Windows 10 ‘u çıkardı. Apple’de rakiplerini ve müşterilerini şaşırtmak için bu şekilde […]

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>