AnasayfaBilgisayar › Windows 7'nin Otomatik Kapanması

Windows 7'nin Otomatik Kapanması

Bu konuyu açma sebebim, eminim bir çoğumuzun sıklıkla başına gelen bilgisayarının açık kalması. Neden oluyor peki bu? Nerden bilim Bilgisayarınıza bir program indiriyorsunuz  pc'nizi açık bırakıyosunuz. Böylece sabaha kadar gereksiz yere açık kalıp hep kendisini hemde boşa harcadığı elektrikle bütçenizi yoruyor. Ne gerek var. SiberEkip olarak sizi bu sıkıntıdan kurtarıcaz:)

İhtiyacımız olan otomatik kapatma exe'sinin adı “shutdown.exe“.

Shutdown.exe'yi kullanarak bilgisayarınızın belirlediğiniz süre sonra otomatik kapanmasını sağlıya bilirsiniz. Shutdown.exe'ye ulaşmak için “Başlat > Programlar > Donaltılar > Komut sistemi” yolunu izleyerek “Komut sistemi” modülüne sağ tuşla tıklayın. Oradan “Yönetici olarak çalıştır” butonunu seçin. Gelen uyarı mesajına “Evet” diyin. Bu şekilde komut sistemine yönetici olarak giriş yapıcaksınız. Giriş yaptıktan sonra istemciye “shutdown.exe -s -f -t 3600” komudunu yazın. Burda 3600 yazdığımız bölüm saniye cinsinden süredir. Bu süreyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Tabi 3600 saniye bir saate tekabül eder. Mantık olarak ta yarısı da yarım saat eder:)

Yani arkadaşlar, Windows 7 otomatik kapatma için programa falan ihtiyacınız yok. Kendi işinizi kendiniz görün.

zp8497586rq
zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.