AnasayfaMobil Cihazlar › Xperia Z İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Xperia Z İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Akıllı telefon piyasasına emin adımlarla giren Sony’nin Şubat ayında çıkardığı Xperia Z adeta amiral gemisi niteliğinde. Sony Xperia Z’nin bilinen ve dikkat çeken en önemli özelliği hiç şüphesiz ki suya ve tuza dayanıklı olması. Müşterilerinin gözdesi Xperia Z bu sefer işletim sistemi güncellemesi gerçekleşmek üzere.

sony-android-4-1-jelly-bean-xperia-z-180113

 

Rakip firmalardan kendini dayanıklılık özelliği ile ayıran Sony Xperia Z için üretildiğinden beri güncelleme olmaması artık yeni bir güncelleme olacağının habercisi. Herkesin beklediği Android 4.2.2 güncellemesi dağıtılmayla başlandı. Binlerce kullanıcının indirmeye başlaması, cihazda bulunan olumsuz yönlerin ve eksikliklerin giderileceğinin habercisi. Android 4.1.2 Jelly Bean’den, Android 4.2.2’ ye yükseltilen Xperia Z’de, özellikle bildirim çubuğunda gerçekleşen değişim kullanıcılar tarafından çok beğenileceğe benziyor. Bu bildirim çubuğu ile artık bataryanın daha uzun süre dayanabilmesi için gerekli işlemler gerçekleştirilebilecek. Daha bir çok farklı değişim ile daha rahat kullanım sağlayacak güncelleme ile kullanıcılar fazlasıyla memnun kalacak.

sonys

 

Day Dream özelliği de güncellemeye eklenen Xperia Z’de bu özellik sayesinde kilit ekranı üzerinden de bilgi etmeye olanak sağlanacak. Yani tuş kilidi açmadan da bilgi etmek mümkün olunacak. Tüm bunların yanında değişimlerde göreceğimiz güncellemede Xperia Z’ye yakışır farklılıklar buluncak.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>