AnasayfaGenel › 2B Arazisi Nasıl Alınır?

2B Arazisi Nasıl Alınır?

Halkın satın alabilmesi aşamasında devlet tarafından sunulan 2b araziler, alıcılar yani halk tarafından satın alınarak en başta ev olmak üzere pek çok yapıyı kurabilir, 2b araziler üzerinde yeni bir yerleşim alanını da inşa edebilirler. Öncelikle devletin belirlediği kanunsal sınırları göz önünde bulundurarak 2b araziler bu sınırlar dâhilinde satın alınıp, kullanılmalıdır. Bu aşamada öncelikle 2b arazilerin varlığındaki kanunsal çeşitli etkenleri göz önünde bulundurmak çok daha yerinde bir bilgilendirme olacaktır. Aslında her ne kadar büyük şehirlerde dâhil çokça yerleşim alanları olsa dahi, bazı alanlar vardır ki 2b arazisi olarak tanımlanır ve bu araziler son yıllarda halka çeşitli kanunsal sınırlamalar dâhilinde satılarak, halkın bu arazileri başta yerleşim yeri yapısı olarak kullanmaları amaçlanmıştır. Bu doğrultuda halk tarafından satın alınıp, kullanması ön görülen 2b arazilerin satın alınması işlemleri de yine devlet tarafından belirlenen koşullar, kanunlar ve anlaşmaların sınırları doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

2b arazileri son yıllarda halk içinde pek çok alıcıyı bulmuş ve devletin kanunları doğrultusunda şimdilerde 2b araziler üzerinde pek çok başta yeni yerleşim yerleri olmak üzere yapılar görülmüştür. 2b arazilerin değerlendirilmesinde ön koşul ise yasalarda belirlenmiş olan kanunlar doğrultusunda; ormanlık vasfını yitirmiş, fen ve bilim alanında da hiçbir şekilde katkısı görülmeyen ancak tarım alanında çok daha faydalı olabilecek kısmen ormanlık araziler olarak göz önünde bulundurulmaktadır. Bu doğrultuda 2b araziler halk tarafından satın alınmaya ve yine halk tarafından kullanımına uygun durumda bulunmaktadır.

2b arazisi nasıl satın alınır?

2b arazilerin satın alınmasında halk öncelikle 2b arazisi satın almayı düşündüğü il yada ilçedeki maliye defterdarlıklara başvurmaları gerekmektedir. Bu aşamada ise 2b arazilerin satın alınmasına başvurabilmek için öncelikle 2b arazi satın alma başvuru dilekçesi doldurulması sonrasında müracaatın ilgili yerlere yapılması gerekmektedir. Tüm aşamalar sonucunda başvurular tamamlandığında yine başvurulan 2b arazisinin bulunduğu il, ilçe ve çeşitli konumuna göre başvuru ücreti alınmaktadır. Bu doğrultuda 2b arazi satın alınmasında dilekçe ve başvuru ücreti gibi konular göz önünde bulundurulmalı.

2b arazisi nasıl alınır

2b arazisi nasıl alınır?

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.