AnasayfaAöf › Aöf Yeni Not Sistemi

Aöf Yeni Not Sistemi

Yıllık sistemde tek bir dönemde bir aşamalı sınav sistemi yıl sonundaki bütünleme sınavları sistemi uygulanıyordu, kredili sistemde ise bir dönemde iki sınav aşamalı sistem uygulanarak bununla birlikte bütünleme sınavları da kaldırılmıştır. Tek bir dönemde uygulanan iki aşamalı sınavlar vize ve final olarak adlandırılıyor. Dönemin ilk aşama sınavı olan vizenin genel nota etkisi %40 olup, vizeden ortalama 40 gün sonrasında gerçekleştirilen ve dönemin ikinci, önemli sınavı olan final sınavlarının genel nota etkisi ise %60’tır. Bu değerler notlarınızı hesaplamanızda oldukça önemli olmasının yanı sıra, genel not ortalamasını belirleyen diğer bir etkenin de çan sistemi olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Aöf yeni not sisteminde örneğin bir dönem de x dersinin vizesinden alınan notun %40’ı alınır, final sınavından alınan notunda %60’ı alınarak; öğrencinin o dönemdeki genel başarı notu ortaya çıkar. Bu not çan sistemine göre değerlendirilerek; öğrencinin söz konusu x dersinden başarılı olup, olmadığı yani geçip, geçmediği hesaplanmış olur. Bu doğrultuda göz önünde bulundurulması gereken önemli bir etken de çan eğrisi sistemidir.

Aöfe yeni not sistemi hesaplamada, çan eğrisi, söz konusu bölümde bulunan ve x dersinden sınava giren öğrencilerin genel ortalamasına göre şekil alan bir sistemdir. Bu sistem doğrultusunda x sınavına giren öğrencilerin aldığı ortalama not belirlenir ve bu not ortalama puan olarak değerlendirilir.

aöf yeni not sistemi

aöf yeni not sistemi

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.