AnasayfaGenel › Drone Projesi İle Büyük Bir Başarı

Drone Projesi İle Büyük Bir Başarı

Hayat her zaman herkese aynı şansı sunmaz derler. Doğrudur. Çünkü başka ülkelerde en iyi teknolojiye sahip olmasa bile insan fikirlerine önem varken bizde maalesef bu yok. Bizler sadece dışarıdakilerin üstün başarılarını kullanmaya çalışıyoruz. Oysa bizimde fikirlerimize ve güncel bloglarımıza değer verilse bizlerde harikalar yaratabiliriz. Çünkü bilgi üretmeye hepimiz yetenekliyiz. Önemli olan da bu değil mi isterse yaptığın yenilik hiçbir işe yaramasın yine de herkese fırsat verilmeli diye düşünüyorum.

Fırsat verilse bir şey başarmak çok mu zor?

Evet, yenilik üretmek için uzun yıllara ihtiyaç var bu konuda hepimiz aynı düşüncedeyiz. Zaten on dakika da ürettiğin şeyden kimse bir şey beklemez. Bunu yakın zamanda bir Türk öğrencisi başardı. Bu öğrenci Özyeğin Üniversitesinde okuyan Metehan Emlik. Bu öğrenci hepimizin gurur kaynağı oldu.  Güncel blog Metaham Emlik ESPcopter projesi ile yakın zamanda ismini duyurmayı başardı. Bu ise küresel fonlanma sitesinde Indiegogo ‘da yayınlandı. Tabii ki bu başarı desteklenmesi gereken bir başarı. Bu nedenle bu öğrencimize en büyük desteği bizim göstermemiz gerekiyor ki başarının karşılığını alabilsin. Metehan Emlik, Elektrik Elektronik mühendisliği okuyan bu öğrenci uzun uğraşlar sonucu çok güzel bir başarıya adım attı. Bu proje tamamen bir Türk projesi olması haliyle bizi daha da sevindirdi. Tabii ki bu projenin hayata geçmesi için maddi olarak desteğe de ihtiyacı var. Bu noktada bir ay gibi bir zaman da 30 milyon dolar gibi bir bağış toplamayı hedefliyor. Amaç yüzde 44 oranında daha ucuz bir drone üretmeyi amaçlıyor. Metehan’a ön sipariş vesilesi ile destek olabilirsiniz.  Başarı kutlandıkça destek verildikçe anlam kazanır. O halde biz neden kendi vatandaşımızın bu başarısında yanında olamayalım.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>