AnasayfaGenel › Erkeksiz Doğum Yapmak Artık Mümkün Hale Geldi

Erkeksiz Doğum Yapmak Artık Mümkün Hale Geldi

erkeksiz üreme

erkeksiz üreme

Kadınların artık bir erkeğe ihtiyaç duymadan bebek sahibi olabileceği açıklandı. Yapılan araştırmalar sonucunda kadının kemik iliğinden sperm üretilerek erkeğe ihtiyaç duymadan kadınların doğum yapabilecekleri açıklandı.

Uzun süreden bu yana bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonrasında kadınların kemik iliği üzerinden sperm üretilebileceği açıklandı. Ancak yeni yöntemle doğum yapacak kadınların sadece kız çocuğu doğurabilecekleri yönünde farklı bir iddia ortaya atıldı.

İngiliz bilim adamları tarafından uzun süredir yapılan araştırmalar sonuç verdi. Kadının kemik iliğinde yer alan bir kök hücre sayesinde sperm yaratmanın mümkün olduğu ortaya çıktı.

Babasız doğum yapmak isteyen kadınlar için bu yeni yöntem büyük merak uyandırdı. Birçok kadın artık bir erkeğe ihtiyaç duymadan kendi çocuklarını kendileri getirme imkanına sahip olabileceği açıklandı.

Erkek Olmadan Doğum Yapabilirsiniz

 

Birçok kadının merakla beklediği araştırma neticesinde en kısa sürede uygulamanın hayata geçirileceği belirtildi. Tyne Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalar neticesinde erkeksiz çocuk sahibi olabilmek isteyen kadınlar için uygulamanın iki ay içerisinde başlayacağı belirtildi.

Yeni teknik sayesinde kısırlık tedavisi ile ilgili sorunlara büyük oranda öncü olacağı konusunda çeşitli açıklamalarda bulunuldu. Kadınların kemik iliğinden alınan kök hücreler kimyasal madde ve karışımlara konularak kısa bir süre içerisinde sperm hücresi haline dönüştürülüyor.

Daha sonra sperm hücreleri tüp bebek tedavi yöntemi sayesinde yumurtayı dölleme fırsatına sahip oluyor.  Yapılan araştırmalar neticesinde kök hücreler kullanılarak olgunlaşmış sperm üretiminin gerçekleştirdiği açıklandı.

erkeksiz-dogum-artik-mumkun

Erkekler Çocuk Yapma Devre Dışı Bırakıldı

Bilim adamlarının yeni buluşu sayesinde erkeklere ihtiyaç duyulmadan çocuk yapabilmek mümkün hale geldi. Gelecek yıllarda yaygınlaşacak bu yeni yöntem sayesinde erkeklerden sperm almaya gerek kalmadan kadınlar hamile kalabilecek ve çocuk yaparken erkekler tamamen devre dışı kalacaktır.

Birçok kesim tarafından büyük bir tepkinin ortaya çıktığı araştırma kadınlar arasında da büyük merak uyandırdı. Ancak yapılan açıklamalarda kadınlardan alınan kök hücrelerin çeşitli yollarla sperme dönüştürülmesi halinde doğacak çocukların sadece kız olacağı yönünde bir iddia ortaya atıldı.

Çünkü kadınlardan alınan hücrelerde sadece erkekte bulunan Y kromozomu bulunmadığından dolayı kadınların sadece kız çocuğu olabileceği belirtildi.

Erkeksiz Çocuk Sahibi Olma Yolları

Bilim çevresi tarafından hala araştırmaları sürdürülen kök hücreden yararlanarak erkek olmadan hamile kalma süreci pek çok kişinin tepkisiyle de karşılaştı. Bazı kesimler anne ve baba olmadan çocuk sahibi olmanın doğru bir yöntem olmadığını söylese de bilim adamları çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kadınlardan alınan kök hücreler kimyasal maddeler ile karıştırılarak sperm haline getiriliyor. Erkek olmadan hamile kalma imkanı sunan yeni yöntem sayesinde pek çok kadına evlenmeden çocuk sahibi olma imkanı sunuluyor.

Çocuk yapmak için evlenen kadınların yeni yöntemle çocuk sahibi olabileceği ve erkeksiz doğum yapma farkını yaşayacakları belirtilmektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>