AnasayfaMobil Cihazlar › Mobil Dünyadaki Gelişmeler

Mobil Dünyadaki Gelişmeler

2014 yılında mobil dünyada kıyasıya bir mücadele gözlemlendi. Qualcomm’un şubatta yapılan mobil dünya kongresinde açıklamış olduğu “Mayıs ayında Snapdragon 805’ler pazara girecek” diye bir açıklama yapması yeni telefonların performans anlamında beklentileri yükseltmesine sebep olmuştu.

2015’te Neler Olacak?

Açıklamalara göre 2015 yılı Snapdragon 805’in yılı olacağına işaret ediyor. Yılın ikinci yarısında Snapdragon 810 işlemcisinin pazara girmesiyle teknolojik anlamda büyük bir atılım gösterileceği düşünülüyor.

4 GB Sistem Belleği

RAM tarafından ise mobil dünyada bu yıl 4 GB’lık sistem belleklerinin görüleceği çıkan dedikodular arasında.  Bu bahsedilen donanımı Oppo Find 8’de snapdragon 810 ile birlikte göreceğimiz düşünülürken, RAM konusunda sektörü yönlendiriyor olan Samsung’un bu RAM seviyesine Eylül 2015’te tanıtacağı Galaxy Note 5 ile yükseleceği düşünülüyor.

Teknoloji devi Apple’ın IPhone 6 ve IPhone 6 plus ürünlerinin sürümü ile akıllı telefon piyasasında rekabet arttı.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı telefon sektöründe bazı telefonlar su geçirmez özellikler ile bazı markalar kablosuz şarj özellikleri ile kimileri de ekran çözünürlükleri ve kamera kaliteleri ile bu pazarda kendini gösteriyor. 2015 yılında da bu rekabet hiç hız kesmeden devam edecek peki hangi markalar yeni telefonları ile boy gösterecek onlara bir bakalım.

Iphone 7 Ne Zaman Çıkacak

Iphone 7 Ne Zaman Çıkacak

2015 Yılında Çıkacak Olan Telefonlar

  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Note 5
  • LG G4
  • Sony Xperia Z4
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>