AnasayfaTeknoloji › Bir Tasarım Harikası “Glow”

Bir Tasarım Harikası “Glow”

glow ne demekMüzik dinlemeyi vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirmiş olanların kulaklıklarını yanlarına almadan evlerinden çıkmadıkları bir gerçek.  Akıllı telefonlara yüklenen çeşitli müzik uygulamaları ile beğenilen tarzda müziklere hiç zorluk çekmeden ulaşabilmek müzik dinlemeyi daha da eğlenceli bir hale getirmiş durumda. Ancak elbette ki müzik dinlemek için seçilen kulaklığın kalitesi de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.  Kulaklık seçiminde özellikle ses kalitesi konusunun diğer konulardan biraz daha üstte tutulması gerekiyor.  Son dönemlerde klasik siyah kulaklıklardan farklı olarak renkli tasarımlara sahip kulaklıklar özellikle tarz sahibi kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bir kulaklıkta ses kalitesinin yanında, tasarıma  önem veren kişiler için son dönemde geliştirilmiş olan Glow kulaklıklar oldukça ilgi çekici seçenekler arasında yer alıyor.

Lazer ışıkları şimdi kulaklıklarda

Bir Kickstarter projesi olarak hayata geçirilmiş olan Glow kulaklıkların diğer kulaklıklardan en önemli farkı dış tasarımı. Lazer ışıkları ile donatılarak tasarlanmış olan bu kulaklık,  dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı olarak biliyor. Işıklandırmada, dünyaca ünlü fiber optik kablo üreticilerinden Corning  firmasının “Fibrance” isimli ışıklandırma teknolojisinin kullanıldığı biliniyor. Kulaklığın diğer bir ilginç özelliği ise müziğin ritmine  ya da kullanıcısının kalp atışına göre yanıp sönebilmesi, bunun yanında kulaklık üzerindeki tek tuş ile aramalara cevap verebilme ve telefonunuz ile fotoğraf çekebilmeniz de mümkün olabiliyor.  Ayrıca isteğinize göre bir çok farklı renk arasından tercih yapabilme imkanınız da bulunuyor.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>