AnasayfaFobilerOtomobil › BMW i8 2015 Yılında Türkiye’de

BMW i8 2015 Yılında Türkiye’de

bmw-i8

Günümüze kadar konsept olarak ortaya çıkartılan, özellikle de küçük kardeş i3 çıktıktan sonra da büyük bir merakla beklenen otomobil henüz tanıtım için olsa da Türkiye sınırlarına girmiş durumda. Oldukça iddialı bir şekilde gelen BMW’nin sloganı da etkiyici. “geleceğin bütün otomobilleri elektrikle çalışacak, ama şimdilik sadece biri”.

Borusan Otomotiv, geçtiğimiz günlerde bu meraklı bekleyişe son vermek için BMW i3 ve i8’i Ataşehir’deki Borusan Oto’nun açılışında tanıtımını gerçekleştirdi. Henüz satışı gerçekleşen otomobiller sipariş ile getireceğinden Türkiye’ye gelmesi 2015’i bulacak gibi görünüyor. Tanıtımın Borusan Otomotiv’in İcra Kurulu Başkanlığını yapan Eşref Biryıldız ve Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya tarafından yapıldığı açılışa BMW AG’nin Yönetim Kurulu üyelerinden Dr. Ian Robertson da katıldı.

bmw-i8-fiyat

Sektördeki hâkimiyetini arttırmaya çalışan BMW ilk olarak piyasaya sürdüğü i3 modeli yollara henüz çıkmaya başlasa da BMW i8 modelinin Türkiye’ye gelmesi 2015 yılbaşını bulacak gibi. Araç fiyatları başlangıç olarak BMW i3 46 bin 100 Euro BMW i8 fiyatı ise 180 bin Euro olarak belirlendi. Ancak, BMW i8 Türkiye gelen yoğun talep üzerine satışların 2015’e alınmasına neden oldu.

BMW i8 İç Görünüm

BMW i8 Özellikleri

Şimdi BMW i8’in teknik özelliklerine bakalım;BMW i8 özellikleri

Elektrikli otomobillerde alışkın olduğumuz hem benzinli hem de elektrikli motor BMW’de de beklendiği gibi mevcut. 1.5 litrelik 231HP güç üreten turbo BMW Twinpower benzinli motorla beraber 131 HP’lık elektrikli motor mevcut.  Böyle olunca aracın hızlı olmaması da mümkün değil. 0-100 km’yi 4.5 saniyenin altında alıyor. İ8 ayrıca 3 silindirli olarak üretilen ilk BMW otomobili, BMW i8 tam şarjlı ve tam dolu yakıt deposu ile beraber maksimum kat edebileceği mesafe comfort modunda yaklaşık 500 km iken ECO Pro modunda ise bu oran %20 oranında arttırlmış. BMW’nin yeni nesil otomobilleri arasında teknolojik olarak şimdilik zirvede görülen i8’de akıllı telefonlarda kullanılan cam teknolojisi ilk kez bir otomobilde kullanmış. Bu sayede camlarda %50’ye varan ağırlık tasarrufu yapılmış. Bu da camların hem mukavemetini hem de akustik yapısını arttırmış, böylece aerodinamik yapısı daha güzel bir hale gelmiş.

BMw i8 resimleri

 

Etiketler:
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

6 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] Borusan Oto’da tanıtımı yapıldı. Bu açılış her ne kadar i3’ün büyük abisi i8 için yapılmış olsa da i3’ün tanıtımı yapıldı. Tanıtımın Borusan Oto’nun Genel […]

  2. BMW almak istemişimdir ancak almak için uygun şartlar oluşamadı hala 😉

  3. Aşk 3 harflidir ” BMW ” daha ötesi yoktur kanımca.

  4. BMW demek bir hayat tarzı demektir, gençlik m3 için aç kalır susuz kalır o arabyı dürmek için. Gençlere özel bir araç çıkartılmalıdır, 30 yaş altı kişilere satılmalıdır ve fiyatı max 70.000 civarında olmalıdır Türkiye ye özel olarak 1000 tane üretilsin ve her bayiye dağıtılsın. 1 sene satılamaz diye şart koşulsun ve bir sene boyunca servis bakımı yaptırmak zorunda olunsun. ancak araç en az 220 beygir olsun F1 vites olsun, otomatik olsun, manuelede geçsin, sportif bir görünüşe bürünsün.. 4 kişilik olsun. Gençlere özel olsun. SAtılmama gibi bir lüksü olmaz Sadece Antalya’da 50 e yakın alıcısı olur..

  5. Bmw mi yoksa mercedes mi deseniz Bence Bmw derim 😉 Kalite tesadüf değildir !!!

  6. Bmw hem kalite bakımından, hemde fiyat bakımından diğerlerine göre en iyisi. Ölümlü kazalarda nadir Bmw’de. Hedefim o araç ama bakalım kısmet.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>