AnasayfaKimdir › Dick Costolo Twitter Onunla Altın Çağında

Dick Costolo Twitter Onunla Altın Çağında

Latin America Twitter

Twitter Onunla Altın Çağında

Sosyal paylaşım sitelerinin devleri arasında olan Twitter elbette ki bu başarısına doğru yöneticileri ve doğru stratejilerine borçlu. İşte bu yöneticilerinden biri de Twitter CEO’su olan Dick Costolo‘dur. Onun yaklaşımları işine ve çalışanlarına bakış açısı sayesinde Twitter altın çağını yaşamakta.

Dick Costolo Çalışanları İle Empati Kurabilen Bir Yöneticidir

 

Twitter CEO’su

 

 

Göreve getirildiği ilk andan itibaren, son derece dürüst ve samimi davranan Twitter’ın yeni CEO’su Costolo, çalışanları ile sık sık yaptığı toplantılarda her birini ayrı ayrı fikrini dile getirebilme özgürlüğü olduğunu ve bunu da gerçek anlamda dikkate aldığını belirtmekte. Üstelik kendi fikri sorulduğunda, henüz bir karara varamadı ise, o ana kadar bir fikri olmadığını da rahatça belirtecek kadar da samimi bir yönetici. Bu göreve getirildiği için birçok insan daha zeki olduğunu egosuna asla kapılmayan biridir.

Çalışanlar ve etrafta bulunan dış gözler tarafından kesinlikle kendinden önceki yöneticilerle kıyaslandığının farkında olan Costolo, bunu çokta dert etmemekte çünkü egoları ile yaşayan bir insan olmadığından tam tersine egoyu devreden çıkardığınızda daha başarılı olunacağına düşünen biridir. Hayatı boyunca her zaman kendine güvenen ancak özgüven ile ukalalık arasındaki o ince çizgiyi hiçbir zaman aşmayan ve çalıştığı hiç kimseye de böyle hissettirmeyen bir yöneticidir. Çalışmalarına söylediği şey, yöneticilerine karşı sempati ile değil empati ile yaklaşmalarıdır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>