AnasayfaFacebook › Facebook’tan Mirc’e Dönüş (Facebook Rooms)

Facebook’tan Mirc’e Dönüş (Facebook Rooms)

 

Yeni neslin bir çoğunun artık Mirc’ten haberi bile yok. Oysaki şahsen benim ne zamanlarım geçti oralarda. 2008 yılının sonlarına doğru son demlerini yaşayan IRC, Facebook Türkçe oluşuyla beraber mezara gömüldü diyebiliriz. Tabi hala bir kaç tane yürütmeye çalışına köklü sunucu olsa da bunlaru USER sayısı oldukça az diyebiliriz. Şimdi siz bunun Facebook ile ne alakası olduğunu sorabilirsiniz, Facebook yeni getirdiği bir uygulamayla ki bunun adı Facebook Rooms bizi IRC zamanına geri götürecek nasıl mı? cevabı aşağıda.

facebookta isimsiz sohbet

Facebook Rooms Nedir

Facebook yeni getirmeye çalıştığı Facebook Rooms uygulaması bizi Mirc zamanlarına geri döndürecek. Hatta IRC’deki gibi oda kurma özel sohbet açmaya olanak sağlıcak. Üstelik bu sohbet odalarını istediğimiz isimde kayıt edebilip kendimizde açabileceğiz. İşin en bomba kısmı ise bu sohbet odalarında isminiz görünmeyecek. Yani Facebook ta isimsiz sohbet imkanını sağlamış olacak. Anlayacağınız gibi tam bir mIRC olacak.

Benim şimdiden iştahım kabarıyor diyebilirim. Eski mIRC tutkunlarından biri olduğum için. Türkiye de mIRC tekrar popüler olacak gibi ama bunu bu sefer Facebook yapıcak gibi duruyor. Aslında Facebook burada kendi bozduğunu tekrar yapıyor diyebiliriz. Çok yakında Facebook Rooms ile Facebook sohbet odaları sizlerle. Esen kalın..

Facebook rooms nedir

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. eski heyecana tekrar gelinir mi bilinmez

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>