AnasayfaTeknoloji › Google Glass Satışları Durduruldu

Google Glass Satışları Durduruldu

google glas

 

Son zamanların belki de en çok konuşulan teknolojik gelişmelerinden olan Google Glass birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. İlk olarak fiyatı konusunda ortaya birçok iddia atıldı, daha sonra teknik özellikleri hakkında bilgiler sızdırıldı. Şimdi ise satışa sunulduktan kısa süre sonra satışının durdurulduğu hakkında iddialar ortaya atıldı. Peki neden?

İlk olarak Google Glass’ın özellikleri hakkında bilgiler verelim.

Google Glass Dış Görünümü

  • Kişiye özel olarak ayarlanabilir buruna oturan kısmı ile her yüz için uygulanabiliyor.
  • 2 tane ekstra buruna oturan parçaya sahip

 

Görüntü

  • 5 metre kadar uzaklıktan 25 inçe denk gelen çözünürlükteki ekrana sahip

Kamera

  • Fotoğraf için 5 megapixellik bir kameraya sahip
  • Videolar içinse 720p

Bağlantı

  • Bluetooth
  • Wi-fi

Batarya

  • Bir günlük kullanıma uygun fakat kullanılan programlar ömrü azaltabilir.

Neden Google Glass Satışları Durduruldu?

Google Glass’ın gündeme geldiği günden beri beraberinde gizli fotoğraf ve video çekimi yapması ile gelen özel yaşamın ihlalinden tutunda sinemalara gözlük ile girişlerdeki yasaklara kadar her türden sorun tartışıldı. Tüm bu konuşulanlar da Google glass’a olan ilgiyi zamanla biraz azalttı. Bunun ile birlikte pil ömrünün azlığı nedeniyle gün içinde kullanıcıların priz aramaları da satışları etkiledi.

Uzun zamandır Google ‘ın bu gözlüğünün satışının askıya alınacağı konuşuluyordu fakat resmi bir açıklama gelmemişti. Ancak bu gün gelinen noktada teknoloji devinin Google Glass satışlarını durdurduğu ortaya çıktı.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>