AnasayfaMobil Cihazlar › Sağlam iPhone

Sağlam iPhone

Akıllı telefon dünyasında büyük bir rekabet söz konusu. Özellikle Samsung ve Apple firmaları bu rekabeti körükleyen firmalar. Rekabet bu kadar büyük olunca da piyasaya sürülen ürünlerin kusursuz olmasına daha çok özen gösteriliyor. Bu bağlamda Apple firmasının son atağı camı çatlamayan iPhone.

ABD’ li elektronik devi olan şirket, kusursuz ve benzersiz bir koruyucu mekanizma için ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulundu. Böylece ne kadar dikkat etseler de iPhone unu yere düşürme kâbusu içerisinde olan tüketicilerin yüzü güleceğe benziyor. Apple, ‘ bir elektronik cihazın kütle merkezini dikkatli bir şekilde yönlendirmeyi başaracak koruyucu bir mekanizma’ geliştiriyor.

Bu koruyucu mekanizmanın üç bölümden oluştuğu belirtilenler arasında. ‘ Hava levhaları’, ‘Dürtme mekanizması’ ve ‘Sıkma parçası’. Bu mekanizma ile bir alıcı sayesinde harekete geçecek. Bu alıcı telefonun düştüğünü tespit edecek bir alıcı olma özelliğini taşıyor. Alıcı, tahmini çarpma noktası ve serbest düşüşü algılayarak, iPhone’ in en hassas olan bölgelerini çarpma öncesinde koruma altına alacak. Böylece iPhone’ de cam çatlaması tarihe karışacak. Ayrıca mekanizma düşüş esnasında cihazın açısal hızını, bir motora bağlı ağırlık sayesinde yavaşlatabilecek. Yine koruyucu mekanizmanın cihazın yüzeyindeki hassas olan ve darbelere açık olan tuş ve diğer unsurların küçülmesini sağlayabileceği de, bu yeni nesil teknolojinin özellikleri arasında. Bu sayede Apple çok güçlü bir adım atmış olacak.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>