AnasayfaNedir? › Yahoo Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu

Yahoo Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu

Yahoo ne zaman kuruldu

Yahoo ne zaman kuruldu

Yahoo kurucuları

Yahoo! 1994yılında Stanford Üniversitesinde öğrenci olan Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş, e – posta, mail ve arama motoru gibi onlarca alanda hizmet veren global bir şirkettir.

Jerry Yang

1968 doğumlu Jerry Yang  Tayvan doğumlu, Amerika’da büyümüş bir internet girişimcisi ve elektrik mühendisidir. Yahoo’nun ortak kurucusu ve CEO’sudur.

Stanford Üniversitesi’nde iki ayrı bölümden mezun olan Yang şu anda ortaklarından olduğu Yahoo’nun CEO’su olması dışında Alibaba, Workday ve de Lenovo Group gibi bir çok dev şirketin bünyesinde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır.

David Filo Jerry Yang ile aynı okulda öğrenim gören David Filo Stanford Üniversitesi’nden mezun bir bilgisayar mühendisidir.

20 Nisan 1966 doğumlu David Filo Amerika’nın en zengin iş adamlarından birisidir ve adına ün kazandıran işi de ortağı ile birlikte Yahoo’yu kurması olmuştur.

C Dili ile programlanmış bir çok server – side uygulamaya sahip olan David Filo’nun Forbesin hazırladığı “En zengin 400 Amerikan” isimli rapora göre net serveti 3.8 milyar dolardır.

Yahoo ile birlikte serveti artan David Filo mezun olduğu okulun mühendislik fakültesi bölümüne yapmış olduğu 30 milyon dolar ile adından daha da fazla söz edilir hale gelmiştir.

Şu anda ortak kurucu olduğu Yahoo’da “Chief” sıfatıyla görev almaktadır.

yahooyu kim kurdu

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. “1994” merak ediyorum da türkiye’de o zaman internet nedir bilen kaç kişi vardı 🙂

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>