AnasayfaUygulamalar › Amazon’dan WhatsApp’a Rakip Uygulama Anytime

Amazon’dan WhatsApp’a Rakip Uygulama Anytime

Çağımız akıllı telefonlara yapılan uygulamaların çağı. Gerek bireysel gerek firma bazlı birçok mesajlaşma uygulaması yaratıldı ama itiraf edelim ki hiçbiri WhatsApp gibi olamadı. WhatsApp uygulaması internet üzerinden tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılıyor, az bir mobil veriyle iletişim ağınızı yürütebiliyorsunuz. Şuan sanal marketlerde en çok indirilen ve kullanılan uygulamalara baktığınızda ilk sıralarda Facebook’tan sonra mesajlaşma uygulamalarını görüyoruz. Bir online alışveriş devi olan Amazon belli ki bu konuda kafa yormuş olacak ki, yakın zamanda kendi mesajlaşma uygulamasını kullanıcılara sunacağının haberini verdi. Söylenenlere göre Amazon bu yeni mesajlaşma uygulamasının adını Anytime koyacak.

Anytime’ın Özellikleri

*IOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilecek bir uygulama olacak.

*WhatsApp, Telegram uygulamaları gibi tüm iletişim fonksiyonlarını kullanabileceğiniz Anytime sohbet, grup sohbetleri, konuşma ve görüntülü görüşme fonksiyonlarına sahip olacak.

*Anytime sosyal medya özelliklerini taşıyacak. Fotoğraflarınıza çeşitli efektler ekleyebileceksiniz. Kolay fotoğraf paylaşımı özelliği taşıyacak. Snapchat gibi videolarınıza özel efektler ekleyebileceksiniz.

*Amazon destekli olacak Anytime uygulaması size doğrudan alışveriş imkanı sağlayacak, restoranlardan rezervasyon yapabileceksiniz, uçak ve otel rezervasyonları yapabileceksiniz.

*Uygulama yapısında müzik oynatabilecek ve oyun hizmeti sağlayacak.

* Anytime akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlarda kullanılabilecek.

* Kullanıcı kendisini WhatsApp’taki gibi telefon numarasından değil, isim aramasıyla bularak ekleyebilecek.

Yılın başında ticari topluluklar için üretilmiş Chime uygulamasını duyuran Amazon, bireysel kullanıcılar için de bir uygulama duyuracağının sinyallerini vermişti. Anytime’ı tanıttı fakat uygulamanın ne zaman sanal marketlerde yerini alacağına dair bir bilgi verilmedi. Amazon’un kişisel asistanı Alexa tarafından da destekleneceğine dair söylentiler dolaşsa da tanıtılan bu haliyle bile Anytime oldukça kullanışlı ve tercih edilebilir bir uygulama gibi görünüyor. Anytime’ı deneyebileceğimiz zamanı bekliyoruz.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>