AnasayfaTeknoloji › Tek Tekerli Bombardier Embrio

Tek Tekerli Bombardier Embrio

Bombardier Embrio

Lunaparklarda ve sirklerde kullanılan ve sürücünün dengesi ile hareket edebilen tek tekerli bisikletler daima ilgimizi çekmiştir. Merak etmişizdir. Bu adam hem düşmeden bisikleti kullanıp, hem de elindeki elmaları havada aynı anda nasıl çevirebiliyor. Daha biz bu konu üzerinde düşünürken, mucitler hızlı davranmış olmalı ki, tek teker üzerinde hareket edebilen motosiklet Bombardier Embrio hayatımıza soktular. Her yıl yeni teknolojik gelişmelerin tanıtıldığı CES fuarında tanıtılan araç, yakıt olarak da hiç alışık olmadığımız hidrojeni kullanıyor. 2003 yılında endüstriyel tasarım dalında altın ödülü alan araç, şimdilik kullanılamıyor.

Çevre dostu yapısı ile trafiğe çözüm getirecek

                Motor, güçlü bir motora sahip olmasına karşın, çevreye çok yüksek zarar vermiyor. Bunun en açık kanıtı ise hidrojen kullanması sebebiyle havaya karbon salınımı yapmamasıdır. Fosil yakıtların giderek azalması sebebiyle başka kaynaklara yönelen bilim adamlarının öncelikli tercihi olan hidrojen, fosil yakıtlara oranla yakılan birim kütlede daha fazla enerji veriyor. Dolayısıyla yakıt kullanımı azalıyor. Ancak kullanılacak hidrojenin birim maliyeti şu anda oldukça yüksektir.

Bombardier Embrio

Bombardier Embrio

Bombardier Embrio özellikleri

  • Araç mükemmel bir denge harikasıdır. Sahip olduğu algılayıcılar sayesinde değişen ağırlık merkezini tekrar eski yerine getirebiliyor.
  • Motosiklet olarak düşünüldüğünde çok küçük olan araç, sizleri trafik çilesinden kurtarıyor.
  • Araç küçük yapısına göre oldukça yüksek bir hıza erişebiliyor.

                Bu yeni aracın meraklılarına kötü bir haberi var. Şu anda daha geliştirme aşamasında olan aracın 2025 yılından itibaren kullanılabileceği açıklandı. Öyle sanıyoruz ki, bu motosiklet çıktığında kapış kapış gideceğe benziyor.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

2 Yorum.[Yorum yazın]

  1. tek tekerlekli embrio mükemmel görünüyor.

  2. Süper bir tasarım. Fakat türkiyede fiyatları uçuk olurcasına gibime geliyor. Kuryeler bunu kullanamaz ama kullanabilseler motordan daha az trafiğe takılacakları kesin.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>