AnasayfaSeo › Breadcrumb Nedir Ve Nasıl Kullanılacaktır?

Breadcrumb Nedir Ve Nasıl Kullanılacaktır?

Breadcrumb Yönlendirme navigasyonu olarak da adlandırılabilir. Daha çok Ekmek Kırıntısın ait olan kullanıcıların internet sitelerinin hangi kısımlarında ve sayfalarında olduğu, bu sayfaların sitede hiyerarşik düzene göre nerede olduğunu belirtir. Daha çok sitelerin sağ üst kısımlarında yatay olarak bulunmaktadır. Adını ise eski zamanlardan bu yana kadar uzanan Hansel ile Gratel masalındaki yolu bulmak için dökülen kırıntılardan almaktadır.

Asıl amaç sitelerin ne kadar kullanılacak olduğunu büyük ölçüde arttırmak olurken arama motorları tarafından sevilmek olmaktadır. Bu durum bir yandan da kullanıcılar gözünden bakılacak olur ise sayfaların arasında daha rahat bir dolaşım olmasını sağlarken kişilerin sitelerde daha çok kalmasını sağlamak olmaktadır. SEO uzmanları bu tarafından da kullanıcıların gözetilmeleri sağlanarak bu işlem Google tarafından da sevilmektedir.

Breadcrumb Kullanmaya Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kişilerin breadcrumb kullanmaya başlamadan önce ilk olarak dikkat etmeleri ve almaları gereken üç farklı adım bulunmaktadır. Bu adımlar;

  1. Ayraç olarak neyin kullanılacak olduğuna karar verilmesi gerekir. Her ne kadar daha çok ”>” işareti kullanılıyor olsa bile bir yandan da tire, nokta ya da eğik çizgiler kullanılabilecek olmasından dolayı hangisi olduğuna karar vermek gerekir.
  2. Fazla büyük olarak kişilerin gözlerine batmayacak, fakat kişilerin kullanacak oldukları boyutları tam olarak ayarlamak gerekecektir.
  3. Burada kullanılacak olan etiketlerin sayfada yer alan konumu menülerin hemen alt kısımlarında ve sol tarafta yatay olmasına da dikkat etmek gerekir.
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>