AnasayfaSeo › Url Yapısı Nasıl Değişir?

Url Yapısı Nasıl Değişir?

Joomla kullanan bazı siteler zaman ile wordpress’e geçmek isteyebilir. Fakat bu geçişte bazı sıra kayıpları yaşanabilir. Bu korkuya sahip olan bireylerin bir nebze de olsa makalemize kulak asmaları iyi olur. Ayrıca sadece joomla kullananlar için değil sitenizde barınan kötü linkler için de url yapısını değiştirebilirsiniz.

Seo’ya En Yararlı Link Çeşidi

Her sektöre göre değişiklik gösteren seo’ya yararlı link çeşitlerini elde etmek için kısa maddelerden yararlanabiliriz.

  1. E ticaret ve haber siteleri başta olmak üzere sık sık yenilenen içerik olan sitelerde id yapısı kullanılır. Ancak siteniz yeni ve az içerikli ise bu yönteme gerek yoktur.
  2. Sahip olunan link yapısı temiz olmalıdır.
  3. Linkin kısa ve okunulabilir olması gerekmektedir.
  4. Bazı siteler kategori esas alınarak link yapısı oluşturabilirler.
  5. Url lerde 2 den fazla anahtar kullanmayın
  6. Spam içeren link yapısı kullanmayın
  7. Benzer kelimeli içeriklerde canonical dediğimiz link yapısını tercih edin.

WordPress kalıcı bağlantı yapısı değiştirme

Sahip olduğunuz wordpress sitesinde sahip olduğunuz link yapısının size faydalı olduğunu düşünmüyor iseniz link yapısını değiştirebilirsiniz. Fakat yapacağınız işlem sitenizin anahtar kelimelerden düşmesine sıralamada gerilemesine neden olabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için Change Permalink Helper uzantısını kullanmalısınız. Eğer hiçbir ek önlem almadan bir işlem yaparsanız sitenizin otoritesini kaybedebilirsiniz.

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>