AnasayfaHaberler › Buluşlarla Gelen Mutluluk

Buluşlarla Gelen Mutluluk

Buluşları özendirmek ve yaygınlaştırmak adına birçok ülkede çeşitli organizasyonlar ve yarışmalar düzenleniyor. Katılım sağlanması amacı ile de çoğu yarışmaya birçok hediye vaat olarak konuluyor. Bilim dünyasının gelişmesi ve ilerlemesi adına güzel girişimler bunlar. Geçtiğimiz günlerde Cenevre’ de düzenlenen Uluslar arası İcatlar Fuarı’ na katılan üç Türk mucit dört ödül kazanarak ülkemize haklı bir gurur içerisinde dönmeyi başardılar.

Palexpo Sergi Merkezi’nde düzenlenen fuarda medikal dalda ‘ şişirilebilen kulak tıkacı’ adlı buluşu ile Hamit Kanuni Kuralkan, bu dalda birincilik ödülünü kazandı. Katılımcıların beş gün süren fuarda ziyaretçilere, yatırımcılara ve jüri üyelerine ürünlerini ve teknolojilerini anlattıkları belirtildi. Buluşunun özellikleri hakkında bilgi veren Kuralkan, insanların özellikle ameliyat sonrası iyileşme sürecini düşünüp tasarladığı üründe, kulakların sudan korunmasına dönük, kulak kanalının şeklini alan teknolojik bir kulak tıkacı geliştirdiğini açıkladı. Sadece ameliyatlılar değil, kulak rahatsızlığı olup sudan korunmak zorunda kalan herkes kullanabilir bu ürünü.

Medikal kategorisinde ikincilik ödülünü ve İran Uluslar arası Buluşçular Derneği Federasyonu’nun en iyi inovasyon ödülünü, Dr. Emre Karadeniz kemik kırıklarının tedavisinde kullanılan ‘ tel tutucusu’ adlı buluşuyla aldı. Kırıkların sabitlenmesinde çevre dokuya en az zararla en sağlam tespiti yapmayı amaçladığını ve bu buluşu gerçekleştirdiğini açıkladı Karadeniz. Almanya’ dan katılarak restoran ekipmanları kategorisinde birinci olan Şendoğan Kanbur da çok mutlu olduğunu belirtti.

icatlar fuarı

icatlar fuarı

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.