AnasayfaTurizm › DİDİM AYDIN'IN İNCİSİ

DİDİM AYDIN'IN İNCİSİ

DİDİM AYDIN'IN İNCİSİ

     Aydın’ın turistik bir ilçesi olan Didim, doğusunda Muğla il sınırı ve Güllük körfezi, kuzeyinde Bafa Gölü ve Menderes Nehri , batısında Ege Denizi ile çevrelenmiştir. 2000 yılı nüfus sayımına göre yaklşık 38.000 kişi ikamet etmektedir. Didim ilçesine 3 belediye ve 5 köy bağlıdır. Didim ilçesinin tarihi milattan önce 8000’lere dayanmaktadır. Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Türkler’e ev sahipliği yapan Didim bir çok medeniyet kuşağını bünyesinde barındırmıştır. 1955 yılında gerçekleşen deprem felaketinden dolayı Hisar olarak da adlandırılan Didim, sonrasında isim benzerliği meyil vermemek için resmi olarak Didim olarak değiştirilmiştir. İlçe ekonomisi daha çok tarım ve turizme dayanmaktadır.

ddm        didim 2

Didim tarihi güzellikleri, kilometrelerce uzanan eşsiz sahili ve denizle bütünleşen ormanları sebebiyle yoğun bir şekilde tatil severlerin tercih sebebidir. Didim’de günü birlik gerçekleşen at turları sayesinde çevresindeki adaları ve mağaraları gezme imkanı sunmaktadır. Didim, Marmaris ve Çeşme tatil yörelerine göre daha çok Türk turist barındırmaktadır. Didim’in nüfusu kış aylarında 30 bin civarlarında seyrederken, yaz aylarında bu sayı 200 binlere kadar artmaktadır.  Didim doğası gereği bir çok doğa sporu yapma imkanı sunmaktadır. Yamaç paraşütü, rüzgar sörfü gibi aktivite yapmaya imkan sunmaktadır. Didim çoğu tatil yöresine göre cep yakmayan tatil imkanı da sunmaktadır. Pansiyonlar, kiralık daireler, oteller ile çeşitli şekillerde konaklamak mümkündür.

didim 3

Berrak ve çabuk derinleşmeyen plajı sayesinde ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği Didim plajında sürekli mavi bayrak hüküm sürmektedir. Didim sadece denizi ve kumsalıyla değil tarihi yerleri ile de tercih edilmektedir. Muğla yakınlarında tatil yapmayı planlayanlar için Didim vazgeçilmez bir tatil cennetidir.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.