AnasayfaBilgisayar › Dizüstü Bilgisayarın Bataryası Nasıl Test Edilir

Dizüstü Bilgisayarın Bataryası Nasıl Test Edilir

leptop batarya test

leptop batarya test

Günlük hayatta en çok kullandığımız cihazlardan birisi olan dizüstü bilgisayarlar, her an her yerde internete bağlanmamızı ve çeşitli işlemler yapabilmemizi sağlıyor. Son yıllarda her ne kadar çok akıllı telefonlar geliştirilmiş olsa da, dizüstü bilgisayarlar hem daha kullanışlı hem de daha geniş bir ekrana sahip olması ile tercih edilmeye devam ediliyor. Peki dizüstü bilgisayarların bataryası nasıl test edilir ve bataryaları ne kadar süre dayanır? Bu sorunun cevabını bu yazımızda ele alıyoruz.

Laptop Bataryası Nasıl Test Edilir?

Bataryanızın kullanım süresi, aldığı enerji ve kullanıma açık enerji süresi gibi teknik veri detaylarını görüntüleyebilmeniz için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duyarsınız çünkü çoğu zaman bu bilgileri sağlayacak bir uygulama yada program laptop sağlayıcısı firma tarafından verilmemektedir. Bu durumda kullanabileceğiniz laptop bataryası test etme programı işinizi görecektir bu sayede bataryanızın kullanım süresini, kalan süresini ve günlük, haftalık kullanım enerjisi gibi verilerinizi çok daha rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

BatteryInfoView ile Batarya Testi Yapabilirsiniz…

Test amacı doğrultusunda geliştirilmiş olan başarılı bir program BatteryInfoView batarya kullanım durumunuzu ayrıntılı bir şekilde size gösterecek olan başarılı bir hafif yazılımdır. Kullanımı oldukça basit olduğundan dolayı hiç bir zorluk çekmeden kolay bir şekilde batarya durumunuzu test edebilir ve bu doğrultuda laptopunuz için özel bakım uygulayabilir yada uzak bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız bu test sayesinde bir bataryaya ihtiyaç duyduğunuzu anlayabilir ve yeni bir batarya satın alabilirsiniz.

leptop batarya testi

leptop batarya testi

Laptop Batarya Kullanım Ömrü Kısadır

Laptop sağlayıcısı firmaların genellikle en az garantiyi verdikleri ürünlerden birisi olan bataryaların kullanım süresi oldukça azdır. Genel olarak 2-3 yıl boyunca kullanılabilen bataryalar, her gün laptop kullanan ve yüksek voltaja ihtiyaç duyulan işlemler sonucunda bataryanın kullanım süresi 1,5 yıla kadar düşebilmektedir. Bu durumda yedek bir bataryanız varsa sorun yok ancak yedeğiniz yoksa kullanmış olduğunuz laptopun marka ve modeline uygun bir batarya yeniden satın almanız gerekebilir. Laptop batarya fiyatları ise hemen hemen herkesin alabileceği düzeyde uygun fiyatlıdır ayrıca buna ek olarak batarya satın almaya karar verdiğinizde, batarya üzerindeki model numarasının sağlanması gerektiğini de unutmayın çünkü aynı markanın pek çok farklı modeli var. Uygun olanı almalısınız.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

4 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Çok güzel yazmışsınız 🙂

  2. Teşekkürler güzel paylaşım…

  3. batarya testi için sadece bunlar yeterli diğil ama prgram tavsiyesi ii olmuş

  4. uzun süredir laptop kullanan biri olarak batarya konusu tamamıyla her markada her model tam anlamıyla felaket elinizden geldiği kadar batarya takılı iken cihazı şarjda kullanmayın en fazla ömrünü yiyen bataryanın bu davranış

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>