AnasayfaBilgisayar › Bilgisayarda Donanım Mı Yazılım Mı?

Bilgisayarda Donanım Mı Yazılım Mı?

Günümüz içerisinde teknoloji çağında olmamızdan dolayı insanların büyük bir kısmı hem meslek olarak hem de ilgi alanları olarak daha çok bu  teknolojik alanları tercih etmektedir. Tabi ki teknolojinin her geçen gün böyle gelişiyor olması kişilerin bilgisayar programcılığı ya da mühendisliği alanlarında daha çok yön almaları da dikkatleri çekiyor. Durum böyle olunca kişiler tarafından merak edilen noktalar da bulunmaktadır. Bilgisayar hem donanım hem de yazılım olmak üzere iki ana başlık altında incelenmesinden dolayı kişilerin aynı anda iki alan içerisinde de kendilerini geliştirmeleri imkansız denecek kadar bir hal almaktadır. Yazılım daha çok internet ortamlarının ve bilgisayarların iç kısımlarında olan gelişmeler ile doğru orantılı olurken donanım daha çok bilgisayar içerisinde yer alan parçaların gelişimi ya da onarımı ile alakalı olan bir durumdur.

Kişiler tarafından oldukça merak edilen bu iki durum arasında kalınması aslında pek de mantıklı değildir. Çünkü kişiler hangi alanlarda yer almak istiyor ise onu başarılı oldukları alanlara göre tercih etmelidir. Bu durum ülke içerisinde her ikisi de bir hayli rağbet görürken iki kısmın da yer alması kişilerin gelişim süreçleri açısından da önemli bir yapıda olmaktadır. Sizler de bilgisayar alanlarında bu iki alt dal ile gelişimleri ile bilgisayarların ne kadar ileri düzeylere gidebileceğini düşünerek yer almanız önemli bir etkendir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>