AnasayfaBilgisayar › Gaming 2G Görücüye Çıktı

Gaming 2G Görücüye Çıktı

MSI’ın GTX 960 Serisi Ekran Kartlarından Gaming 2G Görücüye Çıktı

                Bilgisayar sektörünün gelişmesinde en büyük etkenlerden biri de şüphesiz oyunlardır. Oyunların değişmesi ve gelişmesiyle birlikte bilgisayar firmaları da kendilerini yenilemeye ve üstüne daha fazla katarak ilerlemeye çalışıyorlar. Bu gelişimin en büyük örneklerinden birisini MSI’ın çıkardığı GTX 960 serisi ekran kartları olarak görüyoruz. Markanın oyuncular tarafından dört gözle beklediği GTX 960 GAMING 2G de bu büyük sektöre adımını atmış bulunuyor.

Oyunculara büyük kolaylık

                MSI’ın geliştirdiği bu ekran kartında her şey oyuncular için düşünülmüş. Göz yormayan teknolojiden düşük güç tüketimine kadar birçok özellik yer alıyor. Özelliklerini tek tek incelediğimizde bir ekran kartından beklenen her şeyi vermiş gibi gözüküyor. Bunlardan bazılarına değinecek olursak:

  • Twin Frozr 5 Soğutucu
  • 94 milyar transistör
  • 64 doku ünitesi
  • 2 GB, 128 – bit GDDR5 Video Belleği
  • 120W + TDP
  • 32 ROP birimi
  • 28nm GM206 – 300 yongası

Gaming 2G ekran kartı

Özgün tasarımı

                Nvidia bu seride özgün bir yol izleyip referans bir kart oluşturmamış ve üreticilerin kendi kart tasarımını yapmasını sağlamış. MSI GTX 960 Gaming 2G’de bu kartlardan bir tanesi. Kartın baskı devresi ve soğutucusu MSI tarafından özel olarak dizayn edilmiş. Ayrıca kartın bobin zırıltısı problemi de kapalı bir kasa içerisinde kullanıcıya yansımıyor. Elbette ki istisnalar olabilir ancak genel olarak konuşmak gerekirse MSI bu problemi de tecrübesiyle birlikte aşmış gözüküyor. Siz de bir oyun tutkunuysanız MSI GTX 960 Gaming 2G sizin için hiç de kötü bir seçim değil.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

2 Yorum.[Yorum yazın]

  1. Tesekkurkler en guncel blogsunuz sizin sayenizde bunu cok ucuza aldim tesekkurler

  2. gamin 2 g epey ntutulacak piyasada iyi bir yer alacak

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>