AnasayfaTeknoloji › Dünyanın En Hızlı Yazıcısı HP Officejet Pro X

Dünyanın En Hızlı Yazıcısı HP Officejet Pro X

HP Officejet Pro X

Teknolojik alanlarda yaşanmakta olan hızlı gelişim sadece bilgisayarlar ve akıllı telefonlar alanlarında değil çok farklı alanlarda yaşanmaktadır. Bu bağlamda yirmi beşinci yılını kutlayan yazıcı devi Hewlett- Packard, yirmi beşinci yaşının adına dünyanın en hızlı yazıcı modeli Officejet Pro X model yazıcısını piyasaya sürdü.

Dev yazıcı şirketinin göze çarpan yazıcı modelleri arasında HP Officejet Pro X, HP Officejet Pro 251dw Printer ve HP Officejet Pro 276dw Multifunction Printer modelleri yer almaktadır. Fakat yirmi beşinci senesini kutlayan HP firmasının piyasaya sürdüğü bu süper yeni nesil yazıcı modelleri arasından bir tanesi tüm dünya genelinde yazıcılarının hız alanında devrim niteliğinde bir kapasiteye sahip.

HP firmasının bu seneye özel olarak geliştirmiş olduğu HP Officejet Pro X, 70ppm yani bir dakika içerisinde yetmiş adet basabilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca HP firmasının yirmi beşinci yılına özel olarak geliştirmiş olduğu dünyanın en hızlı yazıcı modeli HP Officejet Pro X, hız alanındaki kapasitesi sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı içerisindeki yerini almıştır. Ayrıca bu dünyanın en hızlı cihazı kafası sabit konumda bulunurken bir defada kağıda dört renk mürekkep yazabilmektedir.

HP firmasının özel olarak geliştirdiği süper hızlı yazıcı modeli Officejet Pro X, lazer yazıcı modellerinin kullanmakta olduğu enerjinin sadece yarısı düzeyindeki bir enerji harcamaktadır. HP Officejet Pro X modeli enerji alanında elde etmiş olduğu tasarruf oranları sayesinde Energy Star belgesine layık görüldü. Ayrıca tüm dünya genelinde yazıcı piyasası içerisinde yer alan diğer yeni nesil yazıcı modellerinin fiyatsal olarak fuzuli düzeydeki yüksek oranlarının tam tersi olarak HP Officejet Pro X yazıcı modelinin tek işlevli modeli sadece 449 dolar olarak fiyata sürüldü.

Ayrıca HP Officejet Pro X yazıcı modelinin tek işlevli modelinde yer alan teknolojisine karşın orta düzeylerde olan 449 dolar fiyatının yanında çok işlevli HP Officejet Pro X yazıcı modeli ise sadece 649 dolara piyasadaki yerini aldı. HP firmasının yirmi beşinci yılına özel olarak piyasaya sürmüş olduğu bu yeni nesil dünyanın en hızlı yazıcısı adından oldukça sık bahsettirecek gibi görünmektedir.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.