Anasayfainternet › Google Penguen Bazı İpucları

Google Penguen Bazı İpucları

Bu yazımda sizlere  yine Google amcamızın bize sunduğu bir hizmeti olan Google Penguen‘le alakalı bazı forum ve güncel blog sitelerinden toparladığım bilgilerden bahsedeceğim. Umarım faydalı olur.

Şimdi Google Penguen sürekli güncellenen bir algoritma olduğundan daha önce size bahsetmiştik. Peki bu algoritma nelere dikkat eder ve web sitelerinizi nasıl ve neye göre sıralamaya sokar. İşte asıl soru bu dediğinizi duyar gibiyim. Size bunu madde madde anlatmaya çalışacağım.

1. Zayıf ve Kalitesiz içerik

Zayıf içerik denince akla genelde kopyalama yöntemiyle yapılan içerik gelir ama maalesef bu yanlıştır. Zayıf içerik sadece kopyalama yöntemiyle yapılan içerik değil aynı zaman sadece arama motorları için yapılmış aslında hiç bir bilgi vermeyen içerikler’dir. Tabi düşük gramer ve hatalı yazım gibi faktörlerinde olmaması lazım.

2. Sitenizi Makale Çöplüğü Haline Getirmeyin

Penguen bu konuda çok hassastır. Zayıf içerik maddesinde bahsettiğim gibi, sadece arama oranı yüksek kelimeler var diye sitenize abuk subuk anlamsız makaleler eklemeyin.

3. Sitenizin Hızına Önem Gösterin

Sitenizin 3-5 ayda bir mutlaka işten anlayan profesyonel birine bakımını yaptırın. Siteler genelde hacker’ların ekledikleri hack linklerden yavaşlar.

4. Black Hat Seo Taktiklerinin Kullanılması

Yani siteniz için, hiç bir şekilde hack link kasmayın yada satın olmayın. Penguen anında sizi dışlar 🙂

5. Kırık Linkler

Sitenizde yer alan linkleri ara sıra kontrol ederseniz, bu hem sizin için iyi olur hemde Google Penguen‘in çok hoşuna gider. Tabi 1-2 kırık linkten bir şey çıkacağını sanmıyorum ama bunun sayısı çok olursa Penguen kardeşimizin hiç hoşuna gitmez..

Şimdilik bu kadar. Bir daha ki yazımda Panda cezalarından kurtulmadan bahsedeceğim..

google penguen ipucu

google penguen ipucu

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] takım Google Penguen İpucu öğrenmek isterseniz, yazıdaki linke […]

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>