Anasayfainternet › Web Sitesi İçin Uygun Renk Seçimi

Web Sitesi İçin Uygun Renk Seçimi

Ziyaretçiler ile sitelerde yer alan ilk etkileşim ziyaretçilerin iletişim süreci içerisinde önemli bir belirleyici olmaktadır. Bu durumu oluşturan faktörlerden en önemlisi faktörler, kodlama yapıları, sitede kullanılan grafiklerin ya da tonların seçimi, yer alan tüm elementlerin biri birileri ile olan uyumları, kullanılmakta olan yazıların tipleri ile onların biçimler, sitelerin açılma hızları, iç kısmında yer alan içerikler gibi etkiler her zaman dikkatleri çekmektedir. İnternet sitesi için uygun olan tasarımda renklerin seçimleri, görsel seçim sırasında daha çok hangi sektör içine ya da yaş gruplarına, daha çok hangi kitle içine hizmet edeceğinin de bulundurulması gerekir. Tabi ki bu süreç içerisinde kurumsal kimliklerin olmasına da dikkat edilerek tasarlanması gerekecektir. Tabi ki kurumların logolarına uygun olan tonlar sitenin daha olumlu yönde etkilenmesini de sağlayacaktır. Bu süreç için örnek verilecek olur ise en belirgin olan şey site kurulacak olan şirketin ya da kurumun işlevi ve logosu ile renklerin doğru orantılı olarak yer alması olmaktadır.

Web Sitesinde Tasarım Araçları

Web sitesi içerisinde tasarım da bir hayli önemli olmaktadır. Bu araçlar ilk olarak font için gerekli olanlar olarak dikkatleri çekerken bir yandan da devamında css, grafik ile alakalı olan araçlar olmaktadır. Video düzenleme araçlarına kadar her şeyin tam olarak dikkat edilerek tercih edilmesi gerekir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>