Anasayfainternet › Google Botları Çalışma Prensibi

Google Botları Çalışma Prensibi

İnsanlar tarafından google arama motorlarının gizemli bir işleyişi olduğu düşünülür. Her ne kadar böyle düşünülüyor olsa bile durumun bunun ile alakası yoktur. Kullanılan agoritma içerisinde her ne kadar yüzlerce faktörlerin işleme katılarak sunulmasına dikkat ediliyor olsa bile içeriklerde başarılı olmak için yapılan işlemler oldukça basit bir sisteme sahip olmaktadır.

Bu google arama motorlarını kişiler daha çok istediği şeyleri bulmak için kullanmaktadır. İstenilen ve hedef edilen bilgilerin yer alıyor olduğu sitelerin asılamacı ise daha fazla hit toplamayı tamamlayarak hedef kitlesini geniş bir hale getirmek olmaktadır. Tabi ki bu işlemlerin olması için arama motoru kısımlarında üst sıralarda yer alınması gerekir. Tabi ki süreç içerisinde devreye ise SEO girmektedir.

Google İçerikleri Nasıl Tarar?

Google sistemi içerisinde akıllı olarak yer alan botlar bulunmaktadır. Bu akıllı olan robotlar tüm dünyayı ele geçirmeyi başarmış olan virüsler gibi düşünülmesi de mümkün olmaktadır. Botların asıl amacı görülen tüm bilgilerin içeriklerinin taranması ve google verilerine göre raporlanmasına programlaması yapılmıştır. İçeriklerin botlar tarafından fark edilmesi ile linkler, resimler, kalın, italik, altı çizili olarak yer alan kelimelerin ya da H etiketi ile yazılmış olan başlıkların daha önce okunmasını da sağlamış olacaktır. Bunun ardından eğer var ise yazıları ve yorumları da okunmasını sağlar. Google Botların siteleri ziyaret etmesi o sitenin ne kadar kaliteli olması ile doğru orantılı olmaktadır.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>