AnasayfaMobil Cihazlar › ‘Katil Uygulama’ ile Geliyor

‘Katil Uygulama’ ile Geliyor

Teknoloji dünyasındaki bitmek bilmeyen rekabet, firmaları yeni yeni uygulamalar bulmaya zorlayacak nitelikte. Bu yarış ve rekabet özellikle akıllı telefon sektöründe kendini gösteriyor. Akıllı telefon piyasasının iki dev ismi olan Samsung ve Apple firmaları arasındaki çekişme, kullanıcılara yepyeni özellikli telefonlar kazandıracak nitelikte.

Samsung Galaxy S4 ile piyasaları kasıp kavurmayı planlarken, Apple’da bu hamleye iPhone 5S ile yanıt vermeyi planlıyor. Teknoloji dünyasına değişim getirecek hizmetler ve uygulamaların üzerinde çalışan Apple’ın, 2013 sonu için internet tabanlı hizmetler ve ‘katil bir uygulama’ ile piyasadaki rüzgârın yönünü belirlemesi bekleniyor. Katil uygulama hizmetinin 5S ile gelmesi yine beklentiler arasında. Yeni internet hizmetinin internet üzerinden müzik yayını veya bir mobil ödeme sistemi olması söz konusu. Aynı zamanda Apple internet yazılım ve hizmetleri biriminin iCloud ve iMaps uygulamalarını geliştirmek ve yeni hizmetler üzerinde çalışmak üzere yeni uğraşlara yöneldiği gelen bilgiler arasında.

Killer application ( Katil Uygulama), donanım, yazılım, oyun konsolu, işletim sistemi ve programlama dili gibi uygulamaların, geniş bir teknoloji için çekirdek değer haline gelen bilgisayar programı anlamına geliyor. 4S modelinde buna benzeyen ‘Siri’ uygulaması mevcuttu. Böylece Apple’ın Passbook ile giriş yaptığı mobil ödeme benzeri bir hizmet oluşabilir. Katil uygulama ile iPhone 5S’in satışlarında büyük bir artış beklediğinin sinyallerini veren Apple, yıllık gelirlerini daha da yükseklere çekmenin gayretinde.

iphone 5

iphone 5

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.