AnasayfaTeknoloji › PS4 Nihayet Görücüye Çıktı

PS4 Nihayet Görücüye Çıktı

PS4

Teknoloji dünyasının en büyük firmalarından biri olan Sony, nihayet önceki gece merakla beklenen Playstation 4 oyun konsolunu tanıttı. Uzun süredir lideri olduğu bu alandaki en büyük isim olan Sony, Newyork’ ta düzenlenen büyük b,ir organizasyonla PS4‘ ü kullanıcıların beğenisine sundu. Sektörde faaliyet gösteren Microsoft’ a ait olan Xbox 360 ile Linux android tabanlı yeni oyun konsollarının ardından Sony’ nin çıtayı nereye kadar yükselteceği büyük bir merakla bekleniyordu.

Masaüstü bilgisayarlarda yoğun olarak kullanılan ve tercih edilen işlemci firması AMD ile ortak olarak yürütülen yeni PS, AMD’ nin geliştirdiği x86 tabanlı bir işlemci kullanıyor ve yine AMD’ nin yeni geliştirdiği bir GPU yani ekran işleme yongasına sahip.

PLasstation 4 önceki versiyonda ki oyun kolundan farklı olarak, Dualschok oyun kolu ile daha önce kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan ve üzerinde touchpad yer alan yeni bir kol ile oyun severlere sunuluyor. Bu yeni oyun kolu ile oyun severler artık oynadıkları oyunları istedikleri yerde durdurabilecek ve ekranın fotoğrafını çekerek Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım alanlarında oyunda gösterdikleri başarıları isterlerse birer klip halinde bile yayınlayabilecekler.

PS4 ‘ ün yeni özelliklerinden bir diğeri ise başka oyun konsollarının sisin oyun konsolunuza bağlanarak, oyunlarda geçemediğiniz bölümler için veya başka tür yardımlar için herhangi bir arkadaşınızın yardımını alabiliyor olmanız. Kendi konsolu aracılığıyla sizin konsolunuza bağlanan arkadaşınız, oynadığınız oyuna dahil olarak istediğiniz yardımı sağlayabilecek.

PS4’ ün fiyatı ise henüz açıklanmadı. Los Angeles’ ta Haziran ayında yapılacak olan E3 oyun konferansı sırasında tüm özellikleri ile piyasaya sürülecek olan Playstation4 için birçok yeni oyun hazırlanmaya başladı bile. Bu konuda ki en yeni haber Diablo 3’ ün de PS4 ‘ te oynanabilecek olması. Diğer yandan kötü bir haber olarak değişen platform sebebiyle, Playstation 4 maalesef, PS3 oyunlarını desteklemeyecek, yani oyun severler PS4 le birlikte yeni bir oyun arşivi yapmak zorunda kalacaklar.

Amd’ nin özel üretimi yeni ve gelişmiş GPU’ su ile son derece gerçekçi ve canlı grafik özelliklerine sahip olacak olan PS’ 4 sektördeki rakipleri Nintendo ve Xbox 720’ ye karşı Sony’ nin yeni silahı.

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.