AnasayfaMobil Cihazlar › Samsung Galaxy Alpha İnceleme

Samsung Galaxy Alpha İnceleme

Gün geçmiyor ki teknolojik firmalar bize yeni ürünler sunmasın. Apple geçtiğimiz günlerde Iphone 6 ve Iphone 6 Plus telefonlarını piyasaya sürdü. Samsung bu durama seyirci kalmadı tabi. Ezeli rakibi Apple‘ye karşı Samsung Galaxy Alpha modelini piyasaya sürdü. Asılında Samsung, Galaxy Alpha modelini Iphone 6 dan önce piyasaya sürmeyi planlamıştı. Fakat Apple daha hızlı davrandı. Iphone 6 satış rekorlar kırdığını daha önce size anlatmıştık. Samsung, Galaxy Alpha modeliyle Apple’nin satışlarını ne kadar etkilleyecek bilemiyorum. Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy Alpha‘nın durumun ne olacağına hepimiz bakıcaz. Şunu belirtmek isterim ki, iki markanında modelleri henüz Türkiye’de satışa sunulmamış durumda.

Gelelim Samsung Galaxy Alpha modeli incelemesine. Galaxy Alpha‘nın tasarımına bakacak olursak işin açıkçası, Iphone 4 tasarımına çok benzediğini görebiliriz. Ayrı yandan, Samsung bir ilk yaparak Galaxy Alpha modelinde metal aksesuar kullandı. Bana soracak olursanız gayette yakışmış, şık olmuş. Bence daha önceden metal aksesuar kullanmalıydı. Samsung Galaxy Alpha özellikleri, ekran büyüklüğü de oldukça tutarlı, 4.7 inç’lik ekran göz dolduruyor. Ekranının çözünürlüğü 720p olduğunu belirtmekte de fayda var. Telefon performansı yeterince iyi olduğunu söylemeden geçemiycem.

Peki Samsung Galaxy Alpha Türkiye çıkış tarihi konusunda net bir bilgi şu anda yok. Fakat Samsung Galaxy Alpha Türkiye fiyatı şimdiden üç aşağı beş yukarı belli durumda. Samsung Galaxy Alpha fiyatı ülkemizde 2000 TL civarında olacak.

Son olarak, Samsung‘un hedef kitlesi her zamanki gibi Iphone kullanıcıları. Galaxy Alpha, Samsung‘la Apple‘nin mücadelesini baya bir kızıştıracak gibi.

Samsung Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha 2

Galaxy Alpha 2

Galaxy Alpha

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>