AnasayfaMobil Cihazlar › Telefon Kamerasında Devrim OPPO Find 9

Telefon Kamerasında Devrim OPPO Find 9

oppo find9

 

Günlük yaşantımızda hoşlandığımız bir şeyin fotoğrafını çekmek gereksinimi duyuyoruz. Önceden bu gereksinimi fotoğraf makineleri ile giderirdik. Sonradan telefonlara mini kameralar yerleştirildi ve anında fotoğraf çekebilme yeteneğine sahip olduk. İlk başlarda kalitesi düşük olan bu telefon kameralarının gelişimi, günden güne devam etmektedir. Telefonlara konulan işletim sistemlerinin de gelişmesiyle birlikte kameralarda yüksek kalitelerde olmaya başladılar.

Sahip olduğumuz akıllı telefonların kameralarının kalitesi gün geçtikçe artmakta olduğunu söylemiştik. Geçen yıl OPPO Find 7 akıllı telefonuna 50 MP kamera koyarak çıtayı bir hayli yükselmişti. Bu yıl ise telefon kamerasında bir devrim daha yaşamamız muhtemel. Bu devrimi yapan firma ise yine bir önceki ile aynı firma. OPPO.

OPPO Find9

Tanıtımı yakın zamanda yapılacak olan üst düzey telefonun modeli OPPO Find 9. 2560X1440p çözünürlüklü ekrana sahip akıllı telefonun kamerası tam 62 MP. Çok iddialı bir rakam olduğu aşikâr. OPPO firmasının akıllı telefon kamerasında zirveye oturmak istediğini rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Her Özelliği ile Zirveye Aday

İşlemci olarak yüksek ihtimalle Snapdragon 801 tercih edilecek. Artık 64 bit işlemcilerin piyasayı sarmasından dolayı ve önceki telefonu Find 7 ye 3 GB RAM koyduklarını da göz önüne alarak RAM in 4 GB olacağını tahmin edebiliyoruz

Kullandığım telefonda kamera benim için önemlidir diyenlerin hoşuna oldukça gidecek bir telefon OPPO Find 9. Üstelik sadece kamerasıyla değil işletim sistemi ile olsun, diğer tüm özellikleri ile amiral gemisi unvanını rahatlıkla alacak üst düzey bir telefon olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>