AnasayfaGenel › Vodafone Kuruluşu, Geçmişi ve Başarıları

Vodafone Kuruluşu, Geçmişi ve Başarıları

Vodafone ne zaman kuruldu

Vodafone Ne Zaman Kuruldu

Vodafone 2015 yılı ile birlikte 21 ülkede telekominikasyon alanında hizmet veren çok uluslu bir şirkettir.

Vodafone Nerede Kuruldu

Merkezi Londra olan, İngiltere tabanlı bu şirket 1982 yılında “ Racal Stratejik Radyo  ” isimli bir şirketti ve Birleşik Krallık için askeri teknolojiler üretmekle görevliydi.  1991 yılında Milicom isimli diğer bir bilişim teknolojileri firması ile yaptığı ortaklık anlaşması ile hizmet alanını genişletti ve ismini de “ Vodafone ”a çevirdi.

Vodafone ve Türkiye

Açılımı “Voice Data Fone” olan Vodafone 1994 yılında Cem Uzan tarafından kurulmuş olan Telsim’i 4.55 milyar dolar yatırım ile satın alarak Türkiye pazarına girmiştir. Uzun yıllardan bu yana da Türkiye telekominikasyon marketinde lider konumdadır.

Vodafone Ne Kadar Büyük

Londra borsasında en büyük 100 şirket arasında 2. konumda olan Vodafone’un tahmini şirket serveti 89 milyar euro’dur.

Şu anda Vodafone doğrudan ya da dolaylı yollarla birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Direkt olarak kendi yatırım ve çalışmaları bulunan ülke sayısı 21 iken, çeşitli ortaklıklar ile faaliyet yürüttüğü ülke sayısı ise 19’dur.

Vodafone Hizmetleri

Mobil internet, 2G, 3G, edge, mms, sms, ve de bas konuş gibi bir çok teknolojik alanda hizmetlerini durmaksızın devam ettiren Vodafone şu anda tüm Türkiye genelinde yirmi iki binden fazla baz istasyonuna sahiptir. Bu sayede nüfusu on binden büyük merkezlerde çekim kalitesi %99.65’den daha büyüktür.

Vodafone Visa ile yapmış olduğu anlaşma ile aynı zamanda mobil cüzdan hizmetleri de sunmaktadır.

Vodafone-hizmet verdiği ülkeler

 

vodafone

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>