AnasayfaGenel › WordPress Nedir Ve Ne Zaman Kuruldu?

WordPress Nedir Ve Ne Zaman Kuruldu?

wordpress nedir

WordPress nedir?

WP şuan Dünya’da en çok kullanılan blog sistemlerinden birisidir ayrıca ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir sistemdir.Google tarafından indexlenen kullanımı kolay olması nedeniyle internetin bir numaralı blog sistemidir.

WordPress ne zaman kuruldu?

 

Bu sistem 2001 yılından bu yana yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde kullandığımız pek çok haber sitesi, film sitesi WordPress alt yapısı ile oluşturulmuştur.

wordpress ne zaman kuruldu

WordPress ’in birçok dil desteği bulunmaktadır ve ayrıca Türkçe dil desteği de sunmaktadır. WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için Dünya’nın her yerinden isteyen herkesin faydalanmasına açıktır. WordPress sayesinde normal bilgisayar kullanmasını bilen biri ile kodlamaları bilmeden çok rahat bir şekilde web sitesi oluşturabilir. Siteyi oluştururken takıldığınız yerlerde arama yaparak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

WordPress siteler her geçen gün gelişerek internet dünyasına yeni bir çığır açmaktadır. Artık internette gördüğümüz web sitelerinin neredeyse çok büyük bir bölümü WordPress yardımı ile oluşturulmuştur çünkü WordPress ‘in kullanımı kolay ve WordPress ile site oluşturmak çok kolay bir iştir. WordPress ile çeşitli bloglar oluşturabilir, web siteleri oluşturabilirsiniz ayrıca açık kaynaklı bir sistem ile çalışması da kod dahi bilmeden güzel işler başaracağınızı gösterir.

WordPress’i çok kullanışlı yapan bir diğer iyi yönü ise Türkçe dil desteği bulunmasıdır. Türkçe dil desteği ile çok rahat web siteleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. WordPress sistemli güzel bir site kurmak için yapacağınız tek şey WordPress’in kendi sitesinden ücretsiz bir şekilde programı indirmektir.

WordPress’in resmi güncel wp indirme sitesine aşağıdaki linkten girebilirsiniz;

https://tr.wordpress.org/

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>