AnasayfaEğlence › Xbox İddialı Geliyor!

Xbox İddialı Geliyor!

Teknoloji dünyasında akıllı telefonlar kadar play stationlar ve diğer markalara ait oyun konsolları da oldukça ilgi çekiyor. PlayStation 4 merakla beklenirken,  en büyük rakibi konumundaki Xbox ‘da hayli iddialı geliyor.

PlayStation 4’ ün en büyük rakibi olarak lanse edilen Xbox’ın Mayıs ayı sonunda tanıtılacağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Xbox 720 21 Mayıs tarihinde görücüye çıkarılacak. Bilindiği üzere Sony, 21 Şubat’ta PlayStation 4’ ün tanıtımını gerçekleştirmiş, sonbaharda da bu yeni nesil oyun konsolunu piyasaya süreceğini açıklamıştı. Bu hamlenin ardından Microsoft’ta en büyük rakibinin gerisinde kalmamayı planlayarak, Xbox 720’ nin tanıtımını gerçekleştireceğini duyurdu. Bu konsolun da sonbahar aylarında piyasada olması beklentiler arasında. Böylece Sony ve Microsoft gibi iki dev ismin rekabeti hayli kızışacak gibi.

Xbox 720’ nin kod adının ‘ Durango’ olduğu belirtilirken, bu yeni nesil konsol hakkında Microsoft pek bilgi vermiş değil henüz. Ancak PS 4’te olacağı gibi Xbox 720’de de kullanılmış oyunların çalışmayacağı ve internet bağlantısı özelliklerinin bulunacağı öne sürülenler arasında. Ayrıca Sony tanıtımında PS4’ün sadece kontrol cihazını tanıtarak büyük bir merak uyandırmayı başarmıştı. Aynı taktiği Microsoft’un da kullanabileceği belirtilerek, Xbox 720’nin tamamen görücüye çıkarılmayacağı duyumlar arasında. Yeni konsolun piyasaya sürüleceği halinin Haziran ayında Los Angeles’te düzenlenecek Electronic Entertainment ( EA) Fuarı’nda gösterilmesi bekleniyor.

xbox

xbox

zp8497586rq
Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yoruma kapalı.