AnasayfaSağlık › Cildi Ferahlatan Bitkiler

Cildi Ferahlatan Bitkiler

Aşırı sıcakları yaşadığımız şu günlerde en çok hırpalanan unsurlar hiç şüphesiz ki cildimiz. Aşırı yanma ve güneş nedeni ile cildimiz aşırı derecede hırpalanır. Bu noktada cildi ferahlatan bitkiler hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

Günümüz koşulları gereği vücudumuzu etkileyen çok fazla iç ve dış faktörler bulunmaktadır. Özellikle cildimiz, vücudumuzdaki diğer bölgelere göre daha hassas ve daha da etki altında kalmaktadır. Kullandığımız ürünler, toz, güneşten gelen UVA ve UVB ışınları, kalabalık ortamlardaki yetersiz havalandırma sistemleri, bilgisayar, televizyon, lazer ışınlar, araba egzozları, sıkıntı, stres, hastalıklar, ilaçlar ve beslenme tüm bu iç ve dış faktörler arasında sayabileceğimiz cildi etkileyen etkenler arasındadır.

Her ne kadar asırlardır bilinse de günümüzde etkilerini daha iyi anladığımız bitkilerin bazılarıyla cildimizi yoran ve zarar veren tüm bu etkenlerden kurtulmak mümkün. Satın alacağımız ürünlerin yanı sıra evde bitkilerle yapabileceğimiz doğal maskeler sayesinde cildimizi ferahlatıp tazeleyebiliriz.

Cilt İçin Salatalık

Cilt ile neredeyse eş anlamlı gördüğümüz cilt için salatalık bir mucize özelliği taşır. Cilt ile ilgili birçok maskede yerini almıştır. Salatalığın yanı sıra limon, elma, gül, lavanta, papatya, biberiye otu, melisa, hatmi çiçeği, mürver çiçeği, adaçayı ve dereotu gibi bitkilerle hazırlanan maskeler cildin ferahlaması ve temizlenmesi için tercih edilmektedir.

Vücudumuzun oksijen ihtiyacının dörtte birinin cildimizdeki gözenekler sayesinde karşılandığı düşünülürse cildin ferahlığı ve temizliğine verilmesi gereken önem iyi anlaşılacaktır. Ayrıca oksijen dengesinin cildimizin yaşlanmasında etkisi de kesindir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>