AnasayfaSağlık › PİYASADAKİ DİYET ÜRÜNLERİ

PİYASADAKİ DİYET ÜRÜNLERİ

Sınırsız yenecek kalorisi olmayan hiç bir ürün yoktur. Bazı piyasada ki light ürünleri diyet yapan kişiler sanki kalorisizmiş gibi görsellerde, besin değeri düşük bu diyet ürünlerinin de aşırısı kilo almalarına neden olmaktadır.

Bisküviden çikolataya, yoğurttan süte, peynirden dondurmaya, aklınıza gelebilecek her gıdanın yağı ve kalorisi azaltılarak üretilmiş bu diyet ürünlerine günümüzde sıkça rastlamak mümkün. Şekersiz ve tatlandırıcı kullanılarak üretilen diyet ürünleri piyasada oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.

Özellikle diyet yapan kişilerin açlıklarını bastırmak ya da dışarıda geçirdikleri saatlerde öğün atlamamak için kullandıkları bu diyet ürünleri piyasada aşırı rağbet görmektedir. Uzmanların diyet ürünler hakkındaki uyarılarına dikkat etmeyi önemle rica ediyoruz. Çünkü yenilen her ürün istenildiği kadar light diyet ürün olsun az da olsa kalori değerine sahip olduğu için, aşırı alınması söz konusu olduğunda hem kilo artışına hem de bazı hastalıklara neden olabilir.

Piyasadaki light süt ve yoğurtlarda bulunan yüzde 50 yağ oranı ile fazla tüketim söz konusu olduğunda kolestrol gibi hastalıklar meydana çıkabilir. Fakat şu unutulmamalı light dondurmalarda yağ oranı sıfır olduğundan kalorisi doğal olarak normal dondurmalardan çok daha düşüktür.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>