Anasayfainternet › Google News nedir?

Google News nedir?

Son zamanlarda bu soruyla çok forumlarda karşılaşır oldum. Google News Nedir?, Google News Kayıt nasıl Yapılır?
Arkadaşlar öncelikle söylemek istediğim Google News, Google amcamızın bizim için oluşturduğu bir haber portalıdır. Sadece kendini kanıtlamış özgün haber siteleri bu portalda yer alır. Yani sadece haber siteleri kayıt yaptırabilir. Aslında verdiğim bu cevap herşeyi özetliyor ama hizmette sınır tanımıyarak size bu konuyu biraz daha açacağım.
Google News‘in en güzel tarafı aynı haberi bir çok farklı kaynaktan sunuyor olması. Ayrıca News Archive Search
servisi ile seneler önceki haberleri bile kolayca bulması tabi ayrı bir avantaj. Yüzlerce haber kaynağını tek sayfada bizlerle buluşturan Google News, bu sayede aynı haberleri farklı görüş açılarında okuyabilmemizi sağlar. Ayrıca binlerce kaynaktan aldığı haberleri kategori kategori ayıran Google News, seçtiğimiz kategorinin anlık olarak takip edilmesine olanak sağlar. Bir düşünün, bir haberi farklı yazarların bakış açılarıyla okuyabiliyorsunuz. Bu bence müthiş bir şey. İstemeniz durumunda yabancı basını’da takip etme olanağı sunduğunu atlamamak lazım.
Gelelim,Google News kayıt nasıl yapılır?
Bu işlem çok basittir. Basit olduğu kadarda zordur. İlk etapta haber sitenizin iki yılı geçkin bir süredir hizmet veriyor olması gerekmektedir. Tabi özgün ve bağımsız bir içerik sahibi olmanız gerekiyor, aslında bunu söylemeye bile gerek yok. Bunun yanında Google News editöre büyük önem veriyor(Kaç tane editör var, online süreleri, vs,vs). Haber sitenizde herhangi bir lisans problemi varmı, yok mu?. Tavsiyem lisans konusunda problemleriniz varsa hiç başvurmayın bile. Bütün bu koşullara uygun olmanız durumunda haber siteniz iki ile dört hafta içersinde kabul ediliyor.
Google News bana ne getirir?
Tabiki Cevap Google amcada anahtar kelimelerinizde ilk sırada çıkmanıza, ayrıca aranan haberlerde ilk sırada çıkmanıza çok büyük fayda sağlar. Özellikle haber gibi bir kategoride bu zorken.

google news kayıt

google news nedir

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

1 Yorum.[Yorum yazın]

  1. iki kere google news’e başvurdum fakat ikiside reddedildi. Yardımcı Olurmusunuz?

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>