AnasayfaSeo › Google Trends Nedir ?

Google Trends Nedir ?

google trend kelimeler

Son zamanlarda sitenize hit kazandıracak yöntemlerin sizlere ipuçlarını verdim. Okumadıysanız “Siteme nasıl hit çekerim” isimli makalemi okumanızı tavsiye ederim. Google Trends aslında bu konuya çok yakın bir konu.

Şimdi Gelelim asıl konumuza Google Trends nedir ?

Google Trends, isminden de anlaşılacağı gibi bize popüler aramaları sunan bir Google hizmetidir. Google Trends sayesinde hangi kelime, hangi aralıklarda ne kadar aranmış, hangi bölgelerde hangi kelimeler ne kadar aranıyor, Türkiye de yada farklı bir ülkede aylık, senelik hatta günlük bazda hangi kelimeler sorgulanmış hepsini detaylı bir şekilde bize sunuyor.

Fakat dikkatimi çeken şu oldu, bu araç bizlere bu kadar imkanlar sunarken Türkiye de bu aracı kullananların hatta haberdar olanları sayısı çok az. Neredeyse yok diyebileceğim kadar az kullanıyor. Fakat Seo yapmamız için bizlere mutlaka hit gerekmekte.

google trends

Google Trends Neden Az Kullanılıyor ?

Bu sorunun cevabı aslında çok açık. Bir çok kişinin umrunda olmuyor bu kelimeler. Herkes genelde sitelerine kafalarına göre eklemeler yapıyor. Bu kötü bir şey mi? Tabi ki değil. Fakat hit istiyorsak Google Trends kullanıp buradaki kelimelere biraz önem vermemiz gerekiyor. Diyelim 1000 arama hacimli konudan 50 kişi sitenize giriyorsa 10000 kelimeli arama hacmi olan bir aramadan 500 kişi sitenize girer.

Google Trends ve Adsense

Bu ikisi aslında önemli bir kavran. Eğer sitenizde Adsense kullanıyorsanız, mutlaka Google Trends ‘i kullanmanızı öneririm. Çünkü ne kadar çok hit, o kadar daha reklamların tıklanma şansı demek.

google trends nedir

 

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>