AnasayfaBilgisayar › iPad İle Yapılabilecekler Hakkında

iPad İle Yapılabilecekler Hakkında

ipad-3-300x236

iPad’lerde sonuç itibari ile tablet bilgisayar olduğuna göre bir bilgisayar üzerinde alınabilecek her çeşit bilgiyi iPad üzerinden de alabilmek olanak halindedir. Yani bu alınan bilgiler arasında misal olarak bir yemek kitabı olarak kullanmaktan dan başlayarak internet üzerinde dolaşabilmeyi sağlamak başlıca özellikler arasından yer almaktadır. Teknoloji alanında büyük bir devrim yaratan cihaz olan iPad’ın özelliği aslında yazılımlarının fazlalığı olmasıdır.

Dolayısıyla üzerindeki yazılımlarda cihaz sahibinin cihaz üzerinde çeşitlilik kazanabilmektedir. Bu
Misal olarak iPad cihazı üzerinde bulunan yazılımlar sayesinde bir sağlık aracı haline gelebilmektedir. Bunun dışında ayrıca olarak bir kişisel hava durumu merkezi oluşturmak yine bu yazılımlar sayesinde olanak dahilinde olabilmektedir.

Bunun ile birlikte bunun gibi oyun konusunda çok gelişmiş tam bir oyun makinesi haline getirilebilmektedir. Oyun konusunda bu denli gelişmiş ve özel niteliklere sahip cihaz üzerinde oyun oynamak oldukça basit ve zevkli hale gelmektedir. Bu gelişmiş cihazın tam bir oyun makinesi haline geldiğinde kullanıcıların farklı zevklerine hitap edecek çeşitlilik oyun bulunmaktadır. Cihaz için üretilmiş oyunların sayısı binleri aşmaktadır.

Özellikle iPad yeni model cihazlarında farklı bir işlev bulunmaktaydı. Yani iPad’in WİFİ’nin sayesinde belirli donanım, belirli uygulamaları iPad’in her modelini her modeli ile ev ve diğer ortamlarda bulunmakta olan eşyayı kumanda edebilen bir uzaktan kumanda haline getirebilmek kullanıcının inisiyatifinde bulunmaktadır.

Yani üzerinde özellikle bluetooth bulunmakta, Wifi bulunmakta eğer donanımlar yani ev ve diğer ortamlarda çalışan normlarda bunları destekleyecek niteliklere sahip ise cihaz kullanıcısı evinde bulunan ışıkları kapatıp açmaktan, mikrodalga fırınını çalıştırmaya ya da televizyonu açıp kapatmaya kadar cihaz kullanıcısı iPad üzerinden yapabilmeleri olanak halindedir.

Bunun için en önemli konu her çeşit uygulamaya uyum sağlayabilecek niteliklere sahip olduğu için bu konuda en önemli husus iPad ile bağlantı kurarak üzerinde çeşitli işlemler yapmak istedikleri cihazın bu uyumluluğu gösterebilecek niteliklere sahip olması çok büyük bir önem arz etmektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>