AnasayfaBilgisayar › iPhone 4S Yazılım Güncelleme Hakkında

iPhone 4S Yazılım Güncelleme Hakkında

iPhone4s-yazilim-guncelleme
iPhone 4S’in yazılımını güncellemek için temelde iki farkı yöntem bulunmaktadır. Bu iki temel farklı yöntemden biri 5.0 işletim sistemi ile yani IOS 5.0 işletim sistemi ile birlikte gelen WİFİ üzerinden de güncellenebilmektedir. Bu hususu ayarlar kısmından da görüntülemek olanak dahilindedir. Yani iPhone 4S yazılımını güncelledikten sonra cihazın işletim sistemi, yazılımı ile ilgili bir ileri güncelleme bulunuyorsa otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

İnternet üzerinden yani WİFİ üzerinden güncellemek olanak halindedir. iPhone 4S yazılımını güncellemek için temelde var olan iki farklı yöntemden ikincisi ise yine özel olarak tasarlanmış popüler yazılımı iTunes’i kullanmak olanak halindedir. iTunes ile yine işletim sistemine bağlı olarak yeni bir yazılım güncellemesi geldi ise yine otomatik olarak kullanıcıya uyarı olarak belirtilmektedir.

Yani cihaz kullanıcısı arzu eder ise bu yazılım üzerinden de bu işletim sistemini güncellemek olanak halindedir. Cihaz kullanıcısı güncelleme olup olmadığını ayarlar kısmına girerek hemen genel bölümünde yazılım güncelleme sekmesi üzerinde ufak bir uyarı bulunmaktadır. Buraya girildiği takdirde internet yazılım güncellemesi aramaktadır. Eğer cihaz yeni bir yazılım güncellemesi bulduğunda indir ve yükle sekmesine tıklayarak güncelleme işlemini gerçekleştirmek olanak halindedir.

Bu işlemin cihaz üzerinden gerçekleştirilebilmesi için mutlaka WİFİ bağlantısının kurulu olması gerekmektedir. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra iPhone 4S işletim sistemi otomatik olarak kendini güncelleyebilecektir. Ancak bu noktada kullanıcıların dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. İşletim sistemini güncellemeyi ya da güncellememeyi belli aralıklar ile iTunes üzerinden telefonun yedeğinin alınması mutlak suretle uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bunun en önemli sebebi ise elbette ki sms bilgileri, kontakt bilgileri olabiliyor, misal olarak fotoğraflar olabilmektedir, videolar olabilmektedir yani cihaz kullanıcısının bütün bilgilerini yine iTunes üzerinden backuplama yani yedekleme yapma olanağı bulunduğu için tabii bu artık cihaz kullanıcısının telefonu kullanma aralıklarına ve üretmiş olduğu içeriğe bağlı olmakla beraber uzmanların önerisi birkaç aydır bir olanak dahilinde ise düzenli bir şekilde her ay bir yedekleme alınması önerilmektedir.

Bu sayede cihaz üzerindeki tüm bilgilerin cihaz işletim sisteminin otomatik olarak güncellenmesi ile sıfırlanması yani tamamen silinmesine engel olabilmektedir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>