AnasayfaFacebook › Mark Zuckerberg Kimdir

Mark Zuckerberg Kimdir

markzuckerberg

Mark Zuckerberg, Amerikanın New York eyaletinde White plains şehrinde 14 Mayıs 1984 yılında doğmuştur. Babası dişçilik mesleğine sahip olan Edwerd Zuckerberg’dir. Annesi ise psikologluk yapan Karen Zuckerberg’tir. Evin tek erkek çocuğu olmakla beraber Randi Jayne isimli bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Mark ZuckerbergMark Zuckerberg lise zamanlarında bile parlak bir öğrenciydi. Teknolojiye merakı sayesinde lise yıllarında dahi bilim dallarında birçok ödül aldı. Böyle başarı bir öğrenci tabi ki Amerikanın hatta dünyanın en prestijli üniversitesi olan Harvard üniversitesinde bilgisayar bilimi bölümünde okuma imkanı buldu.

Üniversite öğrenciliğinin ilk yılında girişimci ruhunu da göstererek, Harvard üniversitesinin en yakışıklı ve en güzel öğrencilerini seçecekleri bir site olan “facemash.com” isimli siteyi kurdu. Hiç siteye girmeye çalışmayın şu anda kullanımda değil. Maalesef bu girişimci ruhu Mark Zuckerberg‘a pahalıya patladı ve Harvard üniversitesini bırakma sebebi oldu. Sebebi ise “facemash.com” isimli açtığı site için tüm erkek ve kız öğrencilerin fotoğrafları gerekiyordu ve Mark Zuckerberg bunu sağlayabilmek için Harvard üniversitesi öğrenci bilgileri sistemini hackledi. Maalesef bu ortaya çıkınca disiplin kuruluna verildi. Bence okul yönetimi onu okuldan çıkarmadan kendisinin çıkmasının daha iyi olacağını düşündü.

Mark Zuckerberg kimdirAslına bakarsanız okuldan ayrılmasıyla hayatının fırsatı önüne gelmiş oldu. Çünkü Mark Zuckerberg Harvard öğrencilerini tekrar buluşturmak için bu sefer Facebook‘u kurdu. Sonrasında zaten Facebook 18 ayda Amerikanın bir numaralı arkadaşlık sitesi oldu. Bu yazımızda size bir yandan facebook kurucusu kim ve facebook kuruluş amacının da sorusunun cevabını da vermiş olduk. Şimdi konuyu dağıtmamak için Facebook kuruluş hikayesi den başka bir yazımda bahsedeceğim.

Mark Zuckerberg üne kavuştuktan sonra üzün süredir sevgilisi olan Priscilla Chan’ada vefasızlık etmedi ve onunla evlendi.

zuckerberg

Genel anlamda Mark Zuckerberg ile ilgili internet aleminde merak edilen bazı sorulara;

Mark Zuckerberg yahudi mi

Mark Zuckerberg yahudi asıllı bir ailenin çocuğudur ve musevi olarak yetiştirilmiştir. Ama kendisi ile yapılan röportajlar da ateist olduğunu açıklamıştır.

Mark Zuckerberg serveti

Mark Zuckerberg‘in serveti hakkında tam bir bilgi vermek mümkün değildir. Her geçen sene servetlerine servet kattıkları söylenebilir.

Yazar : Güçnar

1986 yılında doğdum. 1999 yılında bilgisayar ve internet ile tanıştım. 2003 yılında ilk Pc'me sahip olduktan sonra oyunlardan çok internet ilgimi çekti. Şimdi hobi olarak açtığım blog'ta sizin güncel bilgiler paylaşıyorum..

Yorum Yazarken DiKKAT !;

Bak genç seni uyarıyorum. Eğer sen şu kaliteli ve güncel blogumu saçma sapan spam,reklam ve türevi gibi şeyler ile dolduracaksan hiç zahmet etme. Onaylamayacağım. Bedava backlink kazanacağım diye havalara da girme. Özet konuyla alakasız yorumlar silinir. Hadi şimdi güle güle

3 Yorum.[Yorum yazın]

  1. […] gibi kendi alanında lider mesajlaşma programı WhatsApp, Facebook kuruncu su olan Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştı. Bana soracak olursanız Facebook WhatsApp’a çok şey […]

  2. […] Mark Zuckerberg hem WhatsApp‘a hemde Facebook‘a yeni özellikler getirmekten bıkmıyor. Facebook sosyal ağına yeni getirdiği bir özellik var fark ettnizmi. Bu özelliğin adı Facebook Teşekkür Ederim özelliği. […]

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>